Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Procházka Pařížskou ulicí

Adéla Havašová, dříve Vartová, je na ulici díky svému jedinečnému vkusu nepřehlédnutelná. Ačkoli ji móda velmi baví, zdaleka není její jedinou vášní. Pro co má tato uhrančivá kráska slabost a co se u ní změnilo po narození syna Christiana?

Foto Miloš Schmiedberger
Foto Miloš Schmiedberger

V roce 2008 jste se zúčastnila soutěže krásy Česká Miss, čímž jste se dostala do povědomí veřejnosti. Jak na tuto zkušenost vzpomínáte?

S odstupem času to hodnotím kladně. Myslím, že všechny holky, co jsme tam byly, jsme od toho čekaly trochu něco jiného, nicméně zkušenost to každopádně byla velká. Účast pro mě byla spíše účelová. Maminka mě od mých osmnácti let pravidelně přihlašovala do soutěží krásy, jenže já vždycky říkala, že nikomu nebudu dělat šaška. (smích) Když jsem poté dosáhla hraničního věku, kdy bylo ještě možné se do České Miss přihlásit, rozhodla jsem se to zkusit. Maminka totiž založila Mobilní hospic Ondrášek a domluvily jsme se, že do toho půjdu, protože v rámci soutěže byla možnost nějakého medailonku a sebeprezentace. Byla to příležitost, jak dostat hospic více do povědomí lidí, což byl i hlavní důvod, proč jsem do České Miss šla.

Jak vnímáte podobné soutěže dnes? Sledujete je?

Nesledovala jsem je před svou účastí a nezajímala jsem se o ně ani později. Už v době, kdy jsem byla v České Miss, existovaly dvě soutěže krásy. Ani nevím, jestli ještě fungují. Celkově si myslím, že u nás na to není vybudované zázemí. My nejsme žádná mekka módy – na modeling nebo soutěže krásy. Ale je samozřejmě fajn, pokud tyto soutěže stále běží, že umožní děvčatům nějaký start do světa modelingu, popřípadě jim zajistí práci.

Foto Miloš Schmiedberger
Foto Miloš Schmiedberger

Po účasti v České Miss jste se také věnovala modelingu, na jakou spolupráci ráda vzpomínáte?

V podstatě na všechny, měla jsem štěstí na úžasné týmy. Po České Miss jsem byla tváří značek Litex, Timo, Odlo, Canis či Víno Mikulov. Vděčná jsem i za všechny další spolupráce. Co se týče točených reklam, velmi ráda vzpomínám třeba na Jacobs Velvet a Blend-a-med. Největším zážitkem však byla celosvětová kampaň na Pantene.

Pohybujete se v této branži i nadále?

Poslední přehlídku jsem šla v rámci akce pro Mobilní hospic Ondrášek, kterou jednou za čas děláme. Jinak se už modelingu aktivně nevěnuji. Mám ale agenturu VAMP models, jenže u nás na to vážně není prostor. Postupem času začaly přicházet zakázky hlavně na hostesing, takže se agentura začala ubírat převážně tímto směrem.

Vystudovala jste Vysokou školu hotelovou v Praze, věnovala jste se někdy tomuto oboru?

Po gymnáziu jsem neměla úplně jasnou představu, kam se vydat dál. Ale věděla jsem, že chci jít humanitním směrem. Vystudovala jsem management hotelnictví a lázeňství, protože jsem si říkala, že lidé budou pořád cestovat, jíst v restauracích a bude to mít samozřejmě vzestupnou tendenci, což v dnešní době zní docela paradoxně. Ten obor byl super, ale nevěnovala jsem se mu, když nepočítám brigády během studia. Nicméně jedním z důvodů, proč jsem na tuto školu šla, bylo to, že jsem si chtěla splnit svůj velký sen – mít penzion na horách, nejlépe v Alpách. (smích) Vždycky se mi líbil koncept rodinných penzionů a hotelů, navíc miluji zimu a zimní sporty. Tak není všem dnům konec, pořád to někde v hlavě mám…

Je o vás známo, že máte vytříbený módní vkus. V čem se cítíte nejlépe?

Jak kdy… Já se oblékám podle nálady, času a příležitosti. Když je nějaká akce nebo večírek, cítím se dobře v tom, co je v rámci dané události předepsáno. Jsem ráda, že se můžu hezky obléct, vzít si šaty a podpatky. Ale v běžném životě mám ráda střídmou módu, jednoduchou a pohodlnou. Co se týče samotného vkusu, myslím si, že je strašně důležité umět kombinovat, ale ne překombinovat. Člověk by měl oblečením podtrhnout své silné stránky. To je ta největší síla vkusného oblékání, že dokáže dodat člověku sebevědomí. Mnoho lidí to považuje za povrchní, ale podle mě to tak není.

Foto Miloš Schmiedberger
Foto Miloš Schmiedberger

Co ve vašem šatníku jednoznačně dominuje?

Určitě černá barva. A kdybych se rozhlédla po šatníku, tak to jsou rozhodně šaty a bundy. To jsou dvě věci, pro které mám slabost.

Jaká je vaše nejoblíbenější módní značka, kde si vždy vyberete?

Nedá se říct, že mám oblíbenou jen jednu značku. Vždy záleží na tom, co zrovna hledám. Ráda si vybírám na stránkách Farfetch, Revolve, Mytheresa nebo Luisaviaroma. Inspiruji se i na Instagramu. Baví mě účty @leoniehanne, @sincerelyjules a další…

Pořizujete si oblečení i v běžných obchodech? Najdete tam kousky, které vás zaujmou?

Ano, například v Zaře, tu má rád snad každý. (smích) Asi bych si tam nekoupila šaty na nějakou akci, protože by existovala velká pravděpodobnost, že je oblékne i někdo jiný. Zara je super na ty běžné věci.

Kdo je podle vás u nás nejlépe oblékanou osobností, čí styl se vám líbí?

Kdybych měla říct, kdo má podle mě šmrnc, takový glanc a skvělý vkus, tak módní návrhářka Ivana Mentlová.

Vím o vás, že kromě módy máte zálibu i ve sportovních vozech? Baví vás rychlá jízda?

Baví mě moc! Pro mě je auto relax, sport a největší adrenalin zároveň. Je to moje vášeň a mám velké štěstí, že můj muž to má stejně. Když se nad tím zamyslím, jsme spolu dva a půl roku a více než polovinu našich dovolených a volnočasových aktivit tvoří aktivity spojené s auty. Ať už to je představení nového vozu, jízda na okruhu, formule, různé závody, challenge… Máme to tak a miluju to.

Když společně někam jedete, kdo sedí za volantem?

No, většinou manžel… (smích)

Proč? Jezdíte příliš rychle?

Manžel jezdí stejně rychle, možná rychleji. Ale já jsem spokojená i v roli spolujezdce, jelikož jsem za volantem prakticky každý den. Manžel řídí výborně, tak si to prostě užívám.

Čím nejraději jezdíte?

Emoce a požitek mi rozhodně přináší sportovní auto. Už když vůz nastartuji, zvyšuje se mi tep a v žilách proudí krev. (smích) Jedním z nejkrásnějších pocitů je splynout s autem a užít si jízdu. Jestliže mám být konkrétnější, jedná se o italské sportovní vozy, které mají duši.

Foto Miloš Schmiedberger
Foto Miloš Schmiedberger

Poměrně nedávno jste se stala maminkou, jak vám tato role změnila život?

Řekla bych, že mě to změnilo asi ve všem. Pokud bych to měla říct nějak jednoduše, určitě to je v životě nějaký nový level. Vlastně až nyní mi dochází význam věty, kterou mi mnozí říkávali »To poznáš, až budeš mít dítě…« Teď už tu zkušenost mám a vím, co tím všichni mysleli. Mateřství je rozhodně to nejkrásnější, co jsem kdy poznala.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...