Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Seriály

Ulice: Blanka se vrátí k Evženovi, Lexík zavzpomíná na zesnulou maminku a labilní Jakub chce kvůli Karle spáchat sebevraždou. Jak to nakonec dopadne?

Tento týden přinese nekonečný seriál Ulice pořádné drama, velkou romantiku i emotivní moment, u něhož některým divákům možná ukápne i slza. O napětí se postará psychicky labilní Jakub Štěpánek, který vyhrožuje Karle sebevraždou skrze videovzkazy. Romantiku naopak zažije Blanka, které Evžen přizná, že mu v Austrálii moc chyběla. Kapesníčky se budou vytahovat ve chvíli, kdy si Lexík vzpomene na svoji zesnulou maminku, které do nebe pošle pozvánku na svoji narozeninovou oslavu.

Zdroj: TV Nova
Zdroj: TV Nova

SPOILER

Pokud si nechcete nechat prozradit, co se bude dít v epizodách, které televize Nova odvysílá příští týden, nepokračujte ve čtení.

Lexík si vzpomene na Světlanu

Blíží se Lexíkovy narozeniny, a tak se Lexík se svým tátou Lumírem domlouvají na uspořádání oslavy. Lexík chtěl pozvat kamarády, ale protože má narozeniny v pátek těsně před víkendem, odmítli ho. Lumír mu navrhne, že uspořádají oslavu o den dříve a Alex má z toho velkou radost, a tak se rozhodne udělat pozvánky, se kterými mu pomůže Ingrid.

Když mu pomáhá napsat pozvánku pro kamarády, najednou se jí Alex zeptá, jak se píše “MÁMA”. Chce jí totiž také udělat pozvánku. Je to neočekávaný a silný moment, který Ingrid rozpláče. Následně Lexík vezme pozvánku a odnese ji k fotce zesnulé Světlany. „Já vím, že maminka nepřijde, ale stejně, třeba by měla radost, že jsem jí taky udělal pozvánku. „Ona určitě by měla radost, je to moc krásný,“ řekne dojatá Ingrid.

Blanka se konečně dočká štěstí

Tohle Blanka ani ve snu nečekala! Evžen se vrátil do Ulice a jeden z hlavních důvodů jeho návratu je právě ona! I přesto, že si Evžen dá načas, nakonec se diváci dočkají. V pondělí ráno se Evžen náhle objeví ve dveřích jejího bytu, kde Blance oznámí, jak moc mu chyběla. Následně se na sebe vrhnou a skončí nazí v ložnici.

Zdroj: TV Nova
Diváci se dočkali. Blanka a Evžen jsou opět spolu.
Zdroj: TV Nova

Jenže vtom se doma objeví Kristýna, která si zapomněla peněženku. Šaty divoce rozházené po zemi jí napoví, že by měla zase co nejrychleji zmizet. Odpoledne se Evžen zastaví u Pešků, aby je také překvapil svým náhlým příletem. Ale marná snaha, oni už o všem věděli od Adriany! Kristýně a Adamovi Blanka nadšeně oznámí, že jsou s Evženem zase spolu. O šťastnou zprávu se Adam posléze podělí s Luďkem, který se, pochopitelně, už tak radostně netváří. „No, to je velká výhra teda,“ řekne ironicky Luděk. „Tak uvidíme, jak to dopadne, žejo, nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Alespoň mně s mámou se to teda krutě nevyplatilo,“ dodá.

Jakub začne vydírat Karlu pokusem o sebevraždu

Nepomohlo hraní na city, ani dárky, a tak se Jakub odhodlá ke krajnímu řešení. Aby Karlu konečně zaujal, rozhodne se jí pohrozit sebevraždou. Natočí a pošle jí video z vysoké budovy, kde po schodech míří výš a výš. „Moc to neodkládej, protože jestli nepřijedeš, mohla bys pak litovat. Hodně litovat,“ dodá na závěr videa.

Karla netuší, co má dělat, a tak v pocitu bezradnosti přehraje video Jirkovi a svěří se mu se vším, co jí Jakub v posledních dnech provedl. Podle Jirky je Jakub manipulátor, který hraje divadýlko a zkouší, jestli se Karla chytne. Karla by měla video pustit z hlavy, a hlavně sama nic nepodnikat. „Ono by bylo nejlepší ho sebrat a nechat ho přes noc v cele, tam by ho ty blbosti přešly,“ má jasno Jirka. Přesto ji nakonec přemůže nutkání a ona si odblokuje Jakubovo telefonní číslo. Jakmile jí však on zavolá, urychleně si ho zase zablokuje.

Druhý den jí Jakub opět nahraje video, tentokrát přímo ze střechy budovy. „Dneska to skončí, s tebou nebo bez tebe. Tak co? Pořád ti to nedošlo? Nebo si myslíš, že na to nemám koule?“ řekne Jakub. „Když tu nebudeš do půl pátý, tak mě najdeš tam dole. Chci tu jenom tebe, jasný. Žádný policajty ani nikoho jinýho, jinak prostě skočím,“ řekne důrazně.

Karla neváhá ani minutu, sedne na taxíka a jede na adresu, kterou jí Jakub poslal. Když se řítí po schodech nahoru, zavolá celá zděšená Jirkovi, aby jí kryl záda. Když už je konečně na střeše, Jakub stojí na okraji a řekne Karle se slzami v očích: „K tomu jsi mě donutila ty! Všechno jsi zničila! Chci, abys na vlastní oči viděla, co jsi způsobila. Karlo, já bez tebe nemůžu žít, chápeš.“

„Hele, nikdo neříká, že se dál nemůžeme vídat,“ řekne Karla a začne se pomalu k Jakubovi přibližovat. „Karlo, já udělám cokoliv si budeš přát, ať jsme spolu, prosím,“ řekne Jakub. Karla ho požádá, aby slezl dolů. Jakub poslechne a když to konečně vypadá, že největší drama skončilo, vtrhne na střechu Jirka se zbraní v ruce. Jakub chytne Karlu kolem krku a udělá z ní ochranný štít, ale ta ho chvatem zpacifikuje. Následně ho Jirka zatkne a požádá Karlu, aby utekla bočním schodištěm, než přijde policejní jednotka. Po zásahu je Jakub převezen na psychiatrii.

Premiérové díly Ulice vysílá TV Nova od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18:25 hod. a s týdenním předstihem jsou divákům k dispozici na Voyo.

Zdroj: Kinotip.cz, TV Nova, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...