Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Seriály

Ulice: Vanda se dočká vytouženého návrhu od Luďka, Lexík přistihne Lumíra s Kateřinou při líbačce a nebude k tomu mít žádné pochopení. Co tátovi vyčte?

Horoskop přece jen nelhal! Vanda si už delší dobu přeje, aby se mohla přestěhovat k Luďkovi, který se k tomuto zásadnímu vztahovému kroku stále nemá. Jenže situace se změní ve chvíli, kdy se Evžen vrátí z Austrálie a oznámí všem nájemníkům, že jeho dcera musí reagovat na rostoucí ceny a musí zvýšit nájem o 20%. Za pravdu diváci budou muset dát Vilmě, která se obula do chování svého syna Lumíra. Malý Lexík totiž přistihne tátu s Kateřinou a jeho reakce dopadla přesně tak, jak Vilma předpovídala – bude to průšvih!

Zdroj: TV Nova
Zdroj: TV Nova

Zvýšení nájmu bude pro Aničku problém, pro Vandu naopak „splněný sen“

Rostoucí ceny energie trápí občany nejen v reálném životě, ale i v Ulici. Zdražují se energie v hospodě i bistru, a tržby naopak klesají. To se dotýká třeba takové Aničky, které se po návraty Venduly do bistra snížil plat, protože za ní převzala roli vedoucí. Není to ovšem všechno, co bude Aničku trápit. K ní domu přijde Evžen, aby jí oznámil, že bude muset všem nájemníkům zvednout ceny nájemného o 20%. Po rozhovoru s Evženem má proto těžkou hlavu, musí počítat, zda si bydlení ve stejném bytě bude moct dovolit. Je na všechno sama. Stěhování je však ta poslední možnost.

Evžen se poté vydá ze Vandou, které se zvyšování cen vůbec nelíbí, a tak si zajde postěžovat Luďkovi. „Dvacet procent, chápeš to. Skoro čtvrtina současnýho nájmu. Prej jsme hluboko pod tržním průměrem,“ stěžuje si Vanda. „A to zjistili teď ze dne na den, jo?“ diví se Luděk, který se obratem zeptá, zda budou nájem zvedat jen jí, nebo všem nájemníkům. Má totiž podezření, že jí Evžen po návratu z Austrálie chce z domu vyštípat.

Luděk se tedy rozhodne, že zajde do ordinace za Blankou, aby se jí zeptal, jak je to se zvýšením cen nájmu: „To je nějaká pomsta pana soustružníka nebo co? To je tak bezcharakterní, že tahá prachy z holky, která počítá každou korunu?“ řekne Luděk Blance, která ho obratem setře slovy, že od něj slova od bezcharakternosti sedí. Navíc Luďkovi oznámí, že se nájmy zvyšovaly všem nájemníkům a o zvýšení nerozhodoval Evžen, ale jeho dcera Adriana Pešková, jež je majitelkou domu. Luděk přesto se zvýšením nájmu Vandina „krcálku“ nesouhlasí a jede si dál to svoje, že se z Vandy stala černá ovce rodiny.

Doma Vandě oznámí, že mu došla trpělivost s rodinou Pešků a nabídne jí, že by se mohla přestěhovat k němu. „Když budeš šťastná ty, budu šťastnej i já,“ řekne jí. „Tak my spolu budeme opravdu bydlet? Budeme spolu pořád! Budu se starat o domácnost, vařit teplý večeře…,“ plánuje si Vanda, která je štěstím bez sebe a na závěr dodá: „Vidíš, horoskop nelhal!“

Lumír bude čelit dalšímu problému

Lumír má dost věčných neshod s Vilmou, které se nelíbí, že se mu zapalují lýtka jako puberťákovi a běhá za Kateřinou, kterou nemá ráda. Lumír se se svojí mámou domluví alespoň na krátkém příměří, jež bude trvat po dobu Lexíkovy čtvrteční oslavy narozenin. Má na ni totiž dorazit i Kateřina, kterou Lexík také pozval, a tak chce Lumír předejít zbytečným scénám ze strany jeho mámy. Ta mu na příměří přistoupí, ale to jen kvůli Lexíkovi. Taky to na ní bude na oslavě znát. A to ještě netuší, co se stane později.

Lumír opět neudrží své choutky na Kateřinu a vyláká ji do ložnice, kde jí obejme a políbí. Jenže v tom momentu Lexík vtrhne do ložnice a uvidí, jak se líbají. „Co to děláte?“ řekne zaraženě a uteče pryč. Po zbytek oslavy se tváří otráveně, dokonce ani Kateřině nepodá ruku při jejím odchodu. Vilmě to vrtá hlavou, a tak Alexe po oslavě zpovídá. „Táta a krabice si dávali pusu, takovou tu dlouhou. A byli schovaní, takže věděli, že se to nemá!“ řekne naštvaně a odejde. Vilmu málem trefí šlak a Lumírovi pěkně vynadá.

Malý Alex se na Lumíra také zlobí. Vyčítá mu totiž, že přestal mít rád maminku. „Jakto, že máš rád krabici a takhle hodně? Ty snad nemáš rád maminku? Já mám maminku pořád rád, i když tu není. A žádnou jinou maminku si nehledám, tak proč ty jo? Kdyby si jí měl opravdu rád, tak tohle neděláš,“ řekne vyčítavě a odejde do svého pokoje.

Premiérové díly Ulice vysílá TV Nova od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18:25 hod. a s týdenním předstihem jsou divákům k dispozici na Voyo.

Zdroj: Kinotip.cz, TV Nova, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...