Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Česko vs. Wales: Prosadí se rozjetý Patrik Schick a nastoupí „tichý zabiják“?

Dnes večer odehraje česká fotbalová reprezentace utkání kvalifikace mistrovství světa proti Walesu. Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého čeká nelehký zápas, cíl je ale jasný – vyhrát a zároveň oplatit březnovou porážku v Cardiffu. Do sestavy se navíc vrací po odpykání trestu Patrik Schick. „Walesu chci dát gól“, hlásí největší ofenzivní hvězda národního týmu. Svůj debut vyhlíží i slávistický útočník Jan Kuchta, který byl do reprezentačního „áčka“ povolán vůbec poprvé.

Zdroj: ČTK
Patrik Schick, Zdroj: ČTK

Český útočník Patrik Schick obdržel v březnovém kvalifikačním utkání s Walesem červenou kartu za nesportovní chování. „Ta červená byla možná zvláštní, ale žádnou zášť necítím. Přece jen už je to nějaká doba,“ řekl Schick během úterního online hovoru s novináři.

Kvůli červené kartě na zářijovém reprezentačním srazu chyběl. Nyní je česká ofenzivní jednička zpět v národním týmu a opět se postaví v kvalifikaci mistrovství světa proti Walesu. „Jak už říkal trenér, tu červenou kartu bych si chtěl vynahradit nějakým lepším způsobem. Každopádně jim to budu chtít vrátit a dát jim nějaký gól, to rozhodně. Těším se na to moc. Očekávám, že přijde hodně lidí, že to bude hezký zápas. Je hodně důležitý, věřím, že to zmákneme,” prohlásil Schick.

Další pozitivní zprávou je, že útočník německého klubu Bayer Leverkusen je střelecky při chuti. V dosavadních sedmi kolech Bundesligy dal za Leverkusen 6 branek a ve střelecké tabulce ztrácí jen 1 gól na vedoucí dvojici Robert Lewandowski a Erling Haaland. „Všechno začalo evropským šampionátem, kde jsem dal pět gólů. Tu formu jsem si přenesl i do bundesligy. Myslím si, že forma je dobrá. Jsem zdravý, to je pro mě nejdůležitější. Daří se mně, daří se Leverkusenu, takže jsem přijel naladěný dobře,“ uvedl aktuálně nejlepší třetí střelec Bundesligy.

Zdroj: Archiv Česká fotbalová reprezentace
Patrik Schick na tréninku před utkáním s Walesem
Zdroj: Archiv Česká fotbalová reprezentace

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý se naopak musí kvůli zdravotním problémům obejít bez Vladimíra Coufala a také tři slávistů Jana Bořila, Lukáše Masopusta a Petra Ševčíka. Dodatečnou pozvánku tak dostali Tomáš Wiesner, Milan Havel, Jaromír Zmrhal a Jan Kopic. Už v pondělí se k národnímu týmu dodatečně připojil reprezentační nováček Jan Kuchta, který je aktuálně nejlepším střelcem Slavie. K premiérové pozvánce se mu sešla řada gratulací. „Ze Slavie samozřejmě, to byly takové normální. Asi vypíchnu gratulaci od trenéra Hoftycha, který mě vedl v Liberci. Napsal mi k tomu, ať jsem tichý zabiják,“ řekl Kuchta s úsměvem na setkání se zástupci médií.

Dnešní zápas proti Walesu začíná ve 20:45 v pražském Edenu – prostředí, které je slávistickému kanonýrovi dobře známé. „Že se hraje zrovna na Slavii, to je samozřejmě takový bonus. Ale mně by asi bylo jedno, kde by se hrálo. Důležité je hlavně to, že jsem tady, že podáme výborný výkon a zvítězíme,” dodal Kuchta.

Zdroj: Archiv Česká fotbalová reprezentace
Jan Kuchta obdržel první pozvánku do reprezentačního A-týmu
Zdroj: Archiv Česká fotbalová reprezentace

Český národní tým je v kvalifikační skupině E po pěti z osmi zápasů na druhém místě, třetí Wales má stejně bodů a utkání k dobru. Za přímým postupem míří dosud neporažená Belgie. Týmy na druhých příčkách ze všech 10 skupin čeká play off, v němž se představí ještě dva nejlepší vítězové skupin Ligy národů, kteří v kvalifikaci neuspějí. Češi mají téměř jisté, že by případně obsadili jedno z těchto dvou míst. Druhá příčka v kvalifikační skupině je však pro play off výhodnější. Nejlepší šestice týmů z druhých míst totiž bude nasazena a v semifinále baráže bude mít výhodu domácího prostředí.

V druhém z říjnových zápasů se český národní tým v pondělí představí proti Bělorusku. Vzhledem k přetrvávajícím sankcím od Evropské unie a zákazu letů do Běloruska se duel odehraje na neutrální půdě v Kazani.

Může se Vám líbít

Politika a justice

Generál v záloze a bezpečnostní expert Andor Šándor studoval nejen v České republice, ale i v Itálii a USA. Byl šéfem vojenského zpravodajství a...

Byznys

Možná už jste v ní byli, nebo o ní minimálně slyšeli. Proslulá vietnamská tržnice SAPA, které se přezdívá stát ve státě, půjde už za...

Cestování

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika...

Byznys

Jan Procházka je vynálezcem revoluční baterie HE3DA, o níž v posledních letech slýcháme čím dál více. Radomír Prus je architektem miliardového projektu Magna Energy...