Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Stalkerka ze seriálu Sobík označila seriálové situace za přehnané

V nedávném rozhovoru se Fiona Harvey, žena, která údajně inspirovala postavu stalkerky v Netflixovém dramatu “Baby Reindeer(česky Sobík)”, otevřeně vyjádřila k obviněním, která ji zasáhla po vydání seriálu. Harvey, 58letá žena, která se ocitla v centru internetového šetření, odmítá nálepku stalkerky a popisuje zobrazení své osoby v seriálu jako “přehnané”.

Zdroj: canva.knihovna
Zdroj: canva.knihovna

V seriálu, jehož autorem je komik Richard Gadd, je hlavní postava Donny pronásledována ženou jménem Martha po nevinném gestu pohostinnosti. Harvey však tvrdí, že realita je mnohem prozaičtější. Popírá, že by Gadda pronásledovala, a uvádí, že jejich interakce byly omezené na několik setkání v londýnské hospodě a jednu nevinnou poznámku, která prý vedla k názvu seriálu.

V rozhovoru s Piersem Morganem Harvey hovořila o obtěžování, kterému čelila, a o smrtelných hrozbách, které na ni byly uvaleny po odhalení její identity. Důrazně odmítá obvinění z pronásledování, útoku na Gaddovu přítelkyni, fyzického napadení a kontaktování jeho rodiny. Tvrdí, že komunikace s Gaddem byla minimální a zahrnovala pouze “několik e-mailů, jeden dopis a asi 18 zpráv”.

Po premiéře seriálu v dubnu se někteří diváci pokusili pomocí sociálních médií identifikovat skutečnou inspiraci pro postavu Marthy. Gadd reagoval na tyto spekulace vzkazem na Instagramu, ve kterém vyzval k zastavení dohadů o skutečných osobách stojících za postavami seriálu.

Harvey nyní zvažuje právní kroky proti Gaddovi a Netflixu, aby očistila své jméno. Zatímco se příběh odvíjí, je důležité si uvědomit, že Harvey popírá všechna obvinění a trvá na tom, že příběh v “Baby Reindeer” je čistě fikční.

Zdroj: theguardian.com

Může se Vám líbít