Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

V Praze nouzově přistálo letadlo: Na jeho palubě žena porodila chlapečka

Na pražském Letišti Václava Havla v pátek v noci nouzově přistálo letadlo na pravidelné lince z anglického Birminghamu do rumunské Bukurešti poté, co na jeho palubě žena porodila chlapce. Maminku i dítě po přistání v Praze převzali zdravotníci a převezli je do nemocnice v Motole, oba jsou v pořádku.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Uvedli to Michal Procházka a Petra Homolová ze Záchranné služby Asociace samaritánů ČR, která na ruzyňském letišti vykonává stálou lékařskou službu. Letiště v Praze dostalo informaci o odklonu letadla směřujícího z Británie do Rumunska kvůli porodu na palubě v 01:14. 

„Bezpečně u nás přistálo letadlo směřující do Bukurešti, na jehož palubě proběhl porod. Jsem rád, že maminka i miminko jsou v pořádku, a přeji jim mnoho zdraví,“ uvedl na Twitteru šéf Letiště Praha Jiří Pos.

O 12 minut později přišla zpráva, že maminka i narozený chlapeček jsou v pořádku, uvedl Procházka. Krátce po půl druhé ráno letadlo přistálo v Praze a žena s novorozencem byli převezeni do Motola. „Ve 02:17 letadlo pokračovalo do Bukurešti,“ dodal Procházka.

Asistovali i policisté z oddělení ochrany letiště Ředitelství služby cizinecké policie. Na Twitteru popřáli narozenému miminku vše dobré. „Kolegové z oddělení ochrany letiště Ředitelství služby cizinecké policie se připojují s přáním všeho dobrého malému chlapečkovi. Nestává se často, že bychom ve službě asistovali u porodu, nicméně když už ta chvíle přijde, tak jsme připraven,“ stojí v tweetu.

Chlapec narozený v noci na palubě letadla vážil podle Homolové 2,75 kilogramu. Maminka je Rumunka, oba byli po přistání v pořádku a do péče je převzali zdravotníci v Motole.

Zdroj: ČTK, Twitter

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...