Surfování – a stejně tak paddleboarding nebo kanoistika – je na benátském Canal Grande zakázáno. Ovšem ani zákazy surfaře od zábavy neodradily. Jízda turistů mezi čluny a vodními autobusy po hlavní dopravní tepně Benátek se na sociálních sítích stala virální. Ještě téhož dne byli uličníci díky virálnímu videu identifikováni a dopadeni místní policií.
Oba nadšenci vodních sportů dostali pokutu v přepočtu na 36 800 korun. „Děkuji všem za pomoc,“ napsal starosta Brugnaro na Twitter po zadržení neukázněné dvojice a dodal, že město proti nim vznese obvinění a bude o jejich chování informovat konzuláty jejich zemí. Totožnost výtržníků, ani to, jestli opravdu starosta někoho pozval na večeři však známo není.
Ecco due imbecilli prepotenti che si fanno beffa della Città… chiedo a tutti di aiutarci a individuarli per punirli anche se le nostre armi sono davvero spuntate… servono urgentemente più poteri ai Sindaci in tema di sicurezza pubblica!
— Luigi Brugnaro (@LuigiBrugnaro) August 17, 2022
A chi li individua offro una cena! pic.twitter.com/DV2ONO3hUs
Neukáznění turisté řádí všude
O neukázněných turistech ví své také například v Chorvatsku. Už na začátku letošních prázdnin měli tamní policisté plné ruce práce kvůli turistům, kteří bezohledně jezdili na motorových člunech blízko břehu, čímž ohrožovali lidi koupající se v moři.
S těmi, kdo porušují pravidla, se policie nemazlí, rovnou rozdává pokuty. Začátkem prázdnin udělila police například pokutu Němci, který se proháněl s motorovým člunem necelých 100 metrů od břehu. Za své řádění na vodě dostal pokutu ve výši tří tisíc kun, což je téměř 10 tisíc korun.
Také v Praze mají s bezohlednými turisty bohaté zkušenosti. Před třemi lety zde dva němečtí vandalové nasprejovali na pilíř Karlova mostu velký nápis. Jeden z nich se k činu přiznal a řekl, že si neuvědomoval, o jak významnou památku se jedná. Druhý z vandalů se k činu přiznal až po zhlédnutí kamerového záznamu.
Zdroje dat: BBC, Reuters, Pražský deník
