Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Za udání nabízel večeři. Starosta Benátek se dal do boje proti neukázněným turistům

Dva arogantní idioti! Tak nazval starosta Benátek Luigi Brugnaro turisty, kteří si na slavném Canal Grande užívali bezstarostnou jízdu na elektrických surfovacích prknech. „Žádám všechny, aby je nám pomohli identifikovat a potrestat. Těm, kdo je spatří nabízím večeří,“ uvedl na Twitteru starosta.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Surfování – a stejně tak paddleboarding nebo kanoistika – je na benátském Canal Grande zakázáno.  Ovšem ani zákazy surfaře od zábavy neodradily. Jízda turistů mezi čluny a vodními autobusy po hlavní dopravní tepně Benátek se na sociálních sítích stala virální. Ještě téhož dne byli uličníci díky virálnímu videu identifikováni a dopadeni místní policií.

Oba nadšenci vodních sportů dostali pokutu v přepočtu na 36 800 korun. „Děkuji všem za pomoc,“ napsal starosta Brugnaro na Twitter po zadržení neukázněné dvojice a dodal, že město proti nim vznese obvinění a bude o jejich chování informovat konzuláty jejich zemí. Totožnost výtržníků, ani to, jestli opravdu starosta někoho pozval na večeři však známo není. 

Neukáznění turisté řádí všude

O neukázněných turistech ví své také například v Chorvatsku. Už na začátku letošních prázdnin měli tamní policisté plné ruce práce kvůli turistům, kteří bezohledně jezdili na motorových člunech blízko břehu, čímž ohrožovali lidi koupající se v moři.

S těmi, kdo porušují pravidla, se policie nemazlí, rovnou rozdává pokuty. Začátkem prázdnin udělila police například pokutu Němci, který se proháněl s motorovým člunem necelých 100 metrů od břehu. Za své řádění na vodě dostal pokutu ve výši tří tisíc kun, což je téměř 10 tisíc korun.

Také v Praze mají s bezohlednými turisty bohaté zkušenosti. Před třemi lety zde dva němečtí vandalové nasprejovali na pilíř Karlova mostu velký nápis. Jeden z nich se k činu přiznal a řekl, že si neuvědomoval, o jak významnou památku se jedná. Druhý z vandalů se k činu přiznal až po zhlédnutí kamerového záznamu.

Zdroje dat: BBC, Reuters, Pražský deník

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...