Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Kultura

Žena porodila dvojčata, je ale matkou jen jednoho z nich. Jak je to možné?

Příroda je mocná čarodějka, a když se k tomu navíc přidá i současná medicína, dějí se pak úplné zázraky. Své o tom ví i 34letá Američanka Sandra Stodola, která letos v únoru porodila dvojčata – dvě rozkošné dívenky Eleanor Ann a Evelyn Louise. Biologickou matkou je ale jen jedné z nich.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Čtyři neúspěšné pokusy, čtyři dlouhé roky

Sandra Stodola z New Yorku, která sama pracuje jako asistentka lékaře, se s manželem Jackem pokoušeli o miminko dlouhé čtyři roky. Přirozeně se jim to však nedařilo a pár podstoupil celkem pět cyklů umělého oplodnění. Tři cykly jim hradila pojišťovna, za další dvě manželé utratili 26 000 dolarů, tedy v přepočtu asi 630 000 korun.

„Zkoušeli jsme s mými vejci čtyři kola IVF, ale bylo mi řečeno, že moje vajíčka jsou velmi špatné kvality,“ řekla pro magazín The U.S. Sun Sandra, která postupně začala propadat beznaději. „Bylo to velmi těžké. Prošla jsem všemi fázemi smutku, byla jsem naštvaná a ptala jsem se, proč já? Vždy jsem si říkala, že už nevydržím další bolest z neúspěšného cyklu, ale věděla jsem, že nikdy nemít dítě je horší,“ vysvětluje, proč se rozhodli s manželem o miminko dál pokoušet, navzdory velké psychické zátěži.

Dvě různá vajíčka

Po čtyřech neúspěšných cyklech se tedy pár rozhodl ještě naposledy podstoupit umělé oplodnění. Při něm bylo použito poslední Sandřino zmrazené vajíčko. Aby manželé zvýšili své šance, použili také vajíčka od dárkyně. A jak už nejspíš správně tušíte, právě díky tomuto rozhodnutí se dvojici o několik měsíců později narodila dvojčátka Eleanor Ann a Evelyn Louise, přičemž každé z nich má jinou biologickou matku.

„V 6. týdnu jsme zjistili, že jde o dvojčata, a protože jsme věděli, že jsme použili jedno z mých vajíček a jedno dárkyně, věděli jsme, že budou jedinečná. Jsou to dvojčata a nevlastní sestry s různými biologickými matkami a stejným otcem,“ říká Sandra.

Dvojčátka Evelyn a Eleanor se narodila letos v únoru v 36. týdnu těhotenství pomocí císařského řezu. Až dosáhnou určitého věku, Sandra s Jackem jim plánují říct pravdu, nyní si ale nechávají pouze pro sebe a svou rodinu, která z dcer nese jejich geny. „Jen z pohledu na ni vím, která dcera sdílí moje geny. Mám velmi silné geny a je to fyzicky vidět, ale nedáváme to vědět lidem mimo naši rodinu,“ uzavírá své vyprávění šťastná prvorodička Sandra a dodává, že své zkušenosti sdílí v naději, že to pomůže více ženám otevřeně mluvit o problémech s plodností.

Zdroj:
Autorský text, The U.S. Sun

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...