Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Fotoreportáž s šampionem Karlosem od vážení až po strhující show na Štvanici: Proč zvolil píseň od Karla Gotta a který známý herec ho přišel podpořit?

Polotěžká váha organizace Oktagon MMA má nového šampiona. Karlos Vémola na Štvanici doručil, co slíbil. Nejprve stylovým způsobem nastoupil do klece, načež ještě stylověji mohl oslavit zisk svatého grálu. Český Terminátor se přitom v kleci moc dlouho nezdržel. Drzého Srba Aleksandara Iliče ukončil hned v prvním kole. Navíc ziskem pásu šampiona splnil své partnerce Lele slib a ve čtvrtek vše zpečetí dlouho plánovanou svatbou.

Zdroj: Se souhlasem Karlose Vémoly
Zdroj: Se souhlasem Karlose Vémoly

Už před veřejným vážením proběhlo mnoho urážek a pohrdání. I během pátečního ranního vážení, kdy se oba zápasníci bez problémů vešli do 93 kilogramů, si vyměňovali ostrá slova.„Jeho zápasy jsou nudné, tady se díváte na nového krále,“ poslal bojovník s přezdívkou Joker Vémolovi na dálku vzkaz.

Terminátorova reakce byla také plná sebevědomí. „Jeden den a všechno skončí. Říká samé blbosti, ale má pravdu, že se nedočká třetího kola. Není to šampion, on se nedočká šampionských kol. Rychle to s ním skončím, slibuji.“

Foto: Miloš Schmiedberger
Staredown mezi Karlosem Vémolou a Aleksandarem Iličem
Foto: Miloš Schmiedberger

Epický nástup do klece v podání Karlose

Karlos svá slova dodržel, a to ve velkém stylu. Vémola totiž tradičně nenastoupil do klece s v pozadí hrající znělkou z filmu Terminátor, nýbrž usednul na královský trůn s pomyslnou korunou na hlavě v doprovodu tryskajícího ohňostroje. Epický nástup podtrhla zvolená motivační píseň „Být stále mlád“ od české hudební legendy Karla Gotta.

„Moje srdcová záležitost je Karel Gott, a jak na něj lidi krásně reagovali… Je prostě vidět, že ho stále milujou. To se mi líbilo,“ sdělil Vémola v rozhovoru pro iSport.cz. Přišel jsem dokázat, že v Oktagonu je jenom jeden král a doufám, že po dnešku už tomu lidi věří, protože soupeř byl fakt kvalitní, ale já ho přejel jak nic,“ vysvětlil svůj královský nástup 37letý zápasník.

Po ostrém začátku následoval rychlý konec

Po začátku, kdy si oba bojovníci ani nepodali ruce, se začalo hodně zhurta. Vémola si věřil v postoji a po rychlém rozběhu dokázal Iliče zatlačit k pletivu, kde již tradiční způsobem dostal diváky do varu ukázkovým takedownem. A právě to bylo po zbytek zápasu klíčové.

Srbskému ranařovi se sice chvíli povedlo vzdorovat, jenomže na zemi Srb inkasoval několik ostrých úderů pěstmi i lokty, kterými mu Vémola způsobil tržnou ránu. Terminátor nepolevoval, v jeho pěstech byla cítit touha ukončit zápas co nejdřív, což se nakonec v koncovce prvního kola povedlo.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Sedmatřicetiletý zápasník si na zemi přelezl do lepšího guardu a napodobil tak vítěznou techniku, po které slavil i v nedávném duelu proti polskému tvrďákovi Michalu Pasternakovi. Perfektně tažený arm triangle choke (škrcení) Ilič nedokázal eliminovat a po odklepání bylo po zápase. Zaplněná Štvanice byla ve varu, polotěžká váha se dočkala nového šampiona. Vémolovi stačily necelé čtyři minuty!

Mezi gratulanty byl i Jiří Krampol

Na štvanici dorazil společně s naším fotografem Milošem Schmiedbergerem také herec Jiří Krampol, ke kterému má Karlos velmi blízko. „Bylo to úžasný, měl jsem strašnou radost, protože jsem jeho velkej fanda. Během večera jsem zažil krásnou věc. Když vyhrál, přišel ke mně, dal mi ten pás do ruky a vyfotil se se mnou. Tím mě dojal k slzám, protože v ten moment jsem se cítil jako spoluautor vítězství,“ svěřil se naší redakci populární herec, který na celém večeru zkritizoval jedinou věc. „Celý večer jsem si užil, akorát mi trošku vadily zdlouhavý pauzy mezi jednotlivými zápasy, ty to trošku brzdily, ale ten konec byl famózní, to jsem čuměl. Ta nástupovka s písní Karla Gotta byla úžasná,“ uvedl Krampol.

Foto: Miloš Schmiedberger
Karlos Vémola a Jiří Krampol na Štvanici
Foto: Miloš Schmiedberger

Nyní přijde na řadu svatba

Oslavy zisku titulu budou pokračovat i v nadcházejících dnech. V plánu je totiž očekávaná svatba s partnerkou Lelou Ceterovou, která se bude konat již ve čtvrtek 28. července. „Slíbil jsem vám, že do třetího kola nedojde a hlavně svojí ženě jsem slíbil, že se ožením, až budu šampion. Konečně po pěti letech si tohle můžu vzít, je to doma!“ netajil nadšení Vémola, který náročné zápasové tempo završil třetím vítězstvím během tří měsíců.

Zdroj: Sport.cz, Kaocko.cz, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

A jdeme do finále. To nejzajímavější se na Clash of the Stars 6 dělo až po desáté večerní. Žádný z klíčových momentů nám neunikl.

Sticky Post

Včerejšího dne zveřejnila Ivana Gottová zprávu, že zpřístupní vilu Na Bertramce veřejnosti, aby mohla zavzpomínat na zesnulého Karla Gotta. Ještě téhož dne se k...

Sticky Post

Vdova Ivana Gottová ohlásila zprávu, která potěší hlavně české a německé fanoušky zesnulého Karla Gotta. Zpřístupní veřejnosti vilu v ulici Nad Bertramkou.

Sticky Post

Betty a Vojtu spojila soutěž MasterChef. Nyní sdílí nejen vášeň pro vaření, ale i příjmení. Ano, tento sympatický pár měl nedávno pohádkovou svatbu.

České celebrity

47. vydání Oktagonu se blíží. Nejprestižnější česká organizace bojových sportů si tentokrát vybrala jako dějiště Bratislavu. A zápasová karta je našlapaná. Nejvíce pozornosti budí...

Celebrity

Snadno zapamatovatelné datum si vybrala organizace Clash of the Stars pro svůj další turnaj. Akce nazvaná One Night in Bangkok se koná 28. října....

Celebrity

Muzikant Ondřej Brzobohatý a moderátorka Daniela Písařovicová se tajně vzali v Itálii. Informaci již dnes oficiálně potvrdil samotný Ondřej na sociálních sítích. Co uvedl...

Celebrity

Dvojice režisérů Michal Samir a Šimon Šafránek právě dokončuje celovečerní dokument o jednom z fenoménů dneška Karlosovi Vémolovi. Film s výmluvným názvem Karlos má ambici odhalit,...

Sticky Post

Sympatičtí vítězové reality show Love Island se vzali! Kdo čekal, že se Martin Kulhánek a Laura Chrebetová po čase rozejdou, ten se mýlil. Naopak...

Celebrity

Syn herce Miroslava Donutila si vzal za manželku dlouholetou přítelkyni Sáru Affašovou, která se proslavila v seriálu Ulice.

Sticky Post

Herec s vášní pro roli a zapálený muzikant. To je Petr Batěk. Není jenom divadelní, televizní a filmový herec, ale také textař, básník a...

Sticky Post

24letá Markéta Vondroušová přepsala historii Wimbledonu. Porážkou tuniské hráčky Ons Džabúrové, číslo 6 ve světovém pořadí, se stala první nezasazenou hráčkou, která tento nejstarší...