Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Češi proti Švýcarům vedli. Soupeři ale poskytla první pomoc Ambühlance!

Nezvykle v roli outsiderů nastoupili čeští hokejisté v neděli 21. května na led proti Švýcarům. Ti ale pověst nebezpečného protivníka do puntíku splnili. Výběru Kariho Jalonena v šestém utkání MS v hokeji nepomohlo ani vedení 1:0.

zdroj: Pixbay
zdroj: Pixbay

Češi na soupeře hrajícího s řadou posil z NHL nastoupili bez respektu. Od počátku se snažili zabydlet v obranném pásmu Švýcarů. A v 7. minutě přiměli k chybě útočníka Simiona. Ten namazal Romanu Červenkovi, muži, který léta ve švýcarské lize působí. 1:0 pro Česko.

Švýcaři ale stejně jako předchozí den proti Kanadě na vedení soupeře uměli rychle zareagovat. Pomohla jim k tomu přesilovka. Zbytečně se nechal vyloučit Radan Lenc a Loeffel se nechytatelně trefil od modré čáry. Po zbytek třetiny se skóre nezměnilo, ale diváci se nenudili. Akce stíhala akci, tempo hry se přelévalo.

Druhá třetina už ale patřila Švýcarům. Nejvíce zářil ten nejzkušenější. Andres Ambühl hraje už na 18. mistrovství světa, poprvé se ukázal na šampionátu 2004 v Praze. Góly tehdy dávali Pavol Demitra, Ville Peltonen nebo Jiří Šlégr. Nikdo z nich už dávno nereprezentuje, jen Ambühl je stále v akci. A v pohodě stíhá i tempo moderního hokeje. Nejdříve krátce po přesilovce zamířil z voleje do růžku Langhammerovy branky, poté si před branou počkal na Fialův pas. Dvě trefy pro švýcarskou legendu a skóre najednou bylo 3:1.

Ve třetí třetině to nejdříve vypadalo, že si Švýcaři budou profesorsky hlídat náskok. Světlo naděje bliklo v 53. minutě. Malginovi ujely nervy, fauloval Černocha a z následné přesilovky se trefil Dominik Kubalík, s osmi góly nejlepší střelec šampionátu.

Češi i poté chtěli pokračovat v tlaku. Diváci v Rize čekali závěrečné peklo před švýcarskou brankou. To se ale nakonec nekonalo. Chyba v české defenzívě, Moser našel na pravém křídle volného Richarda a Langhammer zaškobrtnul při pokusu přesunout se na druhou tyč. 30letý útočník Genève-Servette zvýšil na 4:2. Byl to poslední gól zápasu, Čechy už nespasil ani risk bez brankáře.

Švýcaři mají v tabulce B jisté první místo. Ve čtvrtfinále zůstanou v Rize a budou čekat na čtvrtý tým skupiny A, což by mohli být Němci nebo Dánové. Češi se v úterý 23. 5. utkají o druhé místo s Kanadou.

Zdroj: Sport ČT

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...