Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Jankto je homosexuál, nepřímo uvedl novinář Mádl na Twitteru. Za propálení citlivé informace schytal drsnou kritiku

V českém fotbalovém rybníčku se již několik týdnů šířila spekulace o tom, že český reprezentant a záložník pražské Sparty Jakub Jankto je homosexuál. S touto skutečností se měl už před nějakou dobou přiznat i svým spoluhráčům v kabině. Nebylo by na tom nic špatného, kdyby tuto informaci na začátku února nepropálil známý novinář Luděk Mádl na sociálních sítích dřív než samotný hráč, který šel s pravdou ven až nyní.

Zdroj: AC Sparta Praha
Zdroj: AC Sparta Praha

Homosexualita nemusí být ani v dnešní době přijímána vždy pozitivně, obzvlášť v prostředí fotbalu, kde se pro nadávky a urážky nechodí daleko. Vědom si je toho i český sportovní novinář a sportovní šéfreportér Seznam Zpráv Luděk Mádl, který tuto informaci sdělil světu dřív než sám Jankto.

„Světem sportu se logicky prolínají všechna společenská témata. Korupce, rasismus, feminismus… Civilizační úroveň českého fotbalu i jeho fans ale patrně brzy otestuje (a ve svém důsledku posune) prohlášení, které tu zazní poprvé. Člen české reprezentace chystá coming out. Hodně síly!“ napsal na Twitteru novinář Luděk Mádl.

Dokonalý hyenismus a prasárna, mají jasno fanoušci

I přesto, že někteří již v té době věděli, že se jedná o Jakuba Jankta, na Mádla se obratem začala sypat vlna kritiky. „Ano, už se to nějakou dobu vědělo a všichni se zdráhali to veřejně probírat, aby měl hráč výsadu o tom promluvit první a neprobíhaly trapné bulvární spekulace. Gratuluju k tweetu,“ zněl jeden z komentářů. „Tohle je od vás neskutečná prasárna,“ přidal se další uživatel. „To, co jste právě teď napsal, je dokonalej hyenismus,“ pokračoval další.

Negativních reakcí bylo tolik, že se známý novinář druhý den veřejně omluvil. „Včera jsem udělal největší chybu v životě. S odstupem nechápu, jak jsem mohl být tak neprofesionální a věci takhle nedomyslet. Nebyl v tom zlý úmysl, naopak, ale vypnul mi asi na chvíli mozek. Konkrétního člověka jsem v důsledku toho významně poškodil. Omlouvám se mi, cítím vinu,“ uvedl na Twitteru.

Jakub Jankto oznámil svůj coming out až o necelé dva týdny později. „Jako všichni ostatní mám své silné stránky, mám své slabiny. Mám rodinu, mám přátele. Mám práci, kterou dělám nejlépe, jak to jen umím. Už mnoho let, se vší vážností, profesionálně a s vášní. Jako všichni ostatní chci i já svobodně žít svůj život. Bez strachu, bez předsudků, bez násilí. Ale s láskou. Jsem homosexuál a už se nechci déle skrývat,“ oznámil Jankto v krátkém videu na sociálních sítích. Záložník pražské Sparty a české reprezentace se dočkal velké podpory nejen u nás, ale i v zahraničí (více ZDE).

Zdroj: Twitter, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...