Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Český talent z NHL onemocněl rakovinou, Sparta oznámila příchod exslávisty Kuchty a Kvitová získala první titul po 15 měsících

Pražská Sparta oficiálně představila příchod bývalého slávistického střelce Jana Kuchty, a postarala se tak o přestupovou bombu. Talentovaný hokejista Pavel Novák a nadějný fotbalista Matěj Šín museli přerušit kariéru kvůli onkologickému onemocnění. Tenistka Petra Kvitová ovládla turnaj v anglickém Eastbourne a tímto parádním výsledkem jasně dala najevo, že je před Wimbledonem ve skvělé formě!

Zdroj: AC Sparta Praha
Zdroj: AC Sparta Praha

Sparta získala vysněnou posilu

Pražská Sparta si mne ruce. Získala totiž českého forvarda Jana Kuchtu, který ještě nedávno oblékal sešívaný dres. Pětadvacetiletý reprezentant má navíc skvělou formu, svým herním projevem a schopností agresivního napadání by mohl skvěle zapadnout ho herního konceptu kouče Briana Priskeho, a pomoci tak Letenským k zisku vytouženého titulu.

Kuchta přichází k největšímu rivalovi Slavie na roční hostování s opcí. „Jakmile se naskytla možnost Honzu získat, okamžitě jsme začali jednat, protože byl v úzkém okruhu útočníků, na které jsme v posledních měsících cílili. Trenér s tímto příchodem ihned souhlasil. Posílit tým o prověřeného střelce bylo důležitým bodem v tomto přestupním období,“ uvedl na klubových stránkách sportovní ředitel Tomáš Rosický.

„Důležitými atributy Honzovy hry jsou rychlost, napadání rozehrávky soupeře, kvalita v zakončení. Je v ideálním věku, vybudoval si dobrou pozici v reprezentaci, náš tým se s ním stává od první chvíle silnější,“ doplnil.

Jedno je už teď jisté – derby pražských „S“ dostane opět nový náboj. První střetnutí odvěkých rivalů nastane v rámci 13. kola nadcházejícího ročníku Fortuna ligy dne 22. října v pražském Edenu.

20 letý hokejista Pavel Novák přerušil kariéru kvůli rakovině

V květnu letošního roku podepsal svůj první kontrakt v NHL a chystal se na letní boj v kempu o místo v nabité soupisce Minnesoty, která ho draftovala v roce 2020 na 146. místě. Nyní ho ale čeká jiný, mnohem důležitější boj. Teprve 20letý český hokejista Pavel Novák na sociálních sítích totiž oznámil, že mu bylo diagnostikováno onkologické onemocnění.

„Přemýšlel jsem, jak oznámit takovou informaci. Jsou věci, o kterých se těžko mluví, ale mluvit by se o nich mělo. Bohužel mi zdravotní stav nedovoluje přípravu na další sezónu. Před pár dny mi bylo diagnostikováno onkologické onemocnění a brzy začnu podstupovat léčbu,“ uvedl na Instagramu juniorský reprezentant. „Následující měsíce to nebude lehké. Pevně věřím, že vše dopadne dobře a brzy zase budu létat s radostí po ledě. Vrátím se silnější!“ vzkázal fanouškům a poprosil o respektování soukromí v těžké životní chvíli. Minnesota jeho prohlášení přesdílela na sociálních sítích a talentu vyjádřila podporu: „Celý náš Hokejový stát za tebou stojí.“

Rakovinou onemocněl i 18letý fotbalista Matěj Šín

Pavel Novák není jediný sportovec, který čelí krutému životnímu osudu. Před několika dny na sociálních sítích oznámil boj s rakovinou teprve 18letý fotbalový záložník Matěj Šín, který z důvodu onkologického onemocnění byl také donucen přerušit kariéru. Mladý české reprezentant v uplynulé sezoně poprvé nakoukl do naší nejvyšší soutěže, když za Baník nasbíral pět startů. Nyní ale musí na nějaký čas na další starty zapomenout.

Mladý český reprezentant už má za sebou operační zákrok. „Matěj nyní začne absolvovat pooperační léčbu, která neumožňuje, aby podstupoval jakoukoliv zvýšenou fyzickou zátěž. Pro klub je teď absolutní prioritou Matějovo zdraví a jsme připraveni mu poskytnout maximální možnou součinnost a podporu v další léčbě. Držíme mu palce, ať má co nejzdárnější průběh a věříme, že se znovu brzy vrátí do kabiny a na hřiště,“ uvedl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

Petra Kvitová oslavila 29. titul v kariéře

Česká tenistka Petra Kvitová je před Wimbledonem zpět ve formě. Ve finále turnaje v anglickém Eastbourne porazila lotyšskou soupeřku Jelenu Ostapenkovou 6:3 a 6:2, a mohla tak slavit zisk 29. titulu na okruhu WTA po 15 měsících. „Jsem ráda, že se to podařilo a máme konečně z této sezony nějakou trofej. Naposledy jsem zde ve finále prohrála, ale tentokrát jsem šťastnější. Byl to těžký zápas. Chci pogratulovat i Jeleně, která tu vedle dvouhry hraje také čtyřhru. Těší mě, že mohu hrát zase na trávě,“ řekla Kvitová v pozápasovém rozhovoru na kurtu.

„Ahoj všichni, tohle je krásná trofej a děkuji vám za podporu a že jste mi věřili, cítila jsem to. Jsem opravdu šťastná, že se mi to povedlo a brzy se uvidíme,“ vzkázala Kvitová prostřednictvím sociálních sítích ženského okruhu WTA.

Zdroj: iSport.blesk.cz, iRozhlas.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...