Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Čeští hokejisté si uřízli v Pekingu ostudu a jedou z olympiády domů: Okamžitě se stali terčem internetových vtípků

Zlatá éra českého hokeje je ta tam. Znovu to potvrdil výběr trenéra Filipa Pešána, který na zimních olympijských hrách končí už v kvalifikaci play-off a poprvé v historii si tak nezahraje ani čtvrtfinále. Češi nezvládli zápas se Švýcary, který prohráli 2:4. A vtipné koláže? Ty na sebe nenechaly pochopitelně dlouho čekat.

Zdroj: ČTK
Lukáš Sedlák, zdroj: ČTK

Konec všem nadějím

Český hokejový tým a trenér Filip Pešán schytávají po prohře se Švýcary kritiku a nelze se tomu divit. Je to vůbec poprvé v historii, kdy Češi nepostoupili mezi nejlepších osm týmů turnaje. Zápas přitom neodstartoval vůbec špatně.

Obránce Lukáš Klok poslal český tým v 10. minutě do vedení, ale pak už to šlo spíše z kopce. Češi inkasovali ještě v první třetině a během pouhých 13 vteřin hned 2 góly, které vsítili Andres Ambühl a Killian Mottet. Během zápasu pak Švýcaři vstřelili ještě dva góly a situaci nezachránil ani gól Romana Červenky, který padl v 55. minutě.

Hokejový svaz bude řešit Filipa Pešána

Trenér Filip Pešán nebude na své působení v Pekingu vzpomínat v dobrém a dost možná ho bude stát i jeho místo v reprezentaci.

Krátce po prohře totiž prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král v rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že hokejová reprezentace bude potřebovat personální změny.

Sám Pešán neskrýval po prohře zklamání a za neúspěchem je podle něj hlavně nervozita.

„Za mě jsme byli moc nervózní. Dopadla na nás tíha zápasu, do kterého jsme i dobře vstoupili. Kotouče se neodrážely, jak jsme si přáli. První neuznaný gól budiž důkazem. Zlomový okamžik bylo inkasování v oslabení a vzápětí jsme takovým naražením o rozhodčího inkasovali okamžitě druhý gól. Po dobrém vstupu to týmem zatřáslo. Inkasovali jsme pak ve druhém oslabení, což už je naše taková ohraná písnička,“ řekl Pešán pro Aktuálně.cz.

Medailový sen se dnes rozplynul. Češi ale pořád ještě mohou fandit Slovákům, kteří v play-off senzačně porazili Němce 4:0 a zahrají si tak čtvrtfinále.

Zdroje dat:
CNN iPrima, iDNES, iRozhlas, Sport akutálně

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...