Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Hokej

Chemici v čele tabulky! Litvínov překvapením extraligy, porazil i úřadujícího mistra

Extraliga má za sebou 7 kol, tedy jen necelou sedminu. V tabulce se to bude ještě hodně měnit. Že se ale na čele ocitne byť jen na okamžik Litvínov, to čekal málokdo. Černožlutí ale mají skvělou formu.

Zdroj: instagram
Zdroj: instagram

Nejdříve Litvínov prohrál s favorizovanými Pardubicemi, od té doby ale jede jako tank. Vyšlápl si přitom na kvalitní týmy. Tři body bral v Brně i v Hradci a uspěl i proti Liberci a Mladé Boleslavi. Naposledy v neděli Verva doma přehrála mistrovský Třinec 6:4. Svěřenci trenéra Pančáka získali cenné body, s nimiž možná ani nepočítali. Teď je čekají zápasy proti papírově snazším soupeřům – Karlovy Vary, Budějovice a zanedlouho také Kladno.

Poslední sezóny Litvínov spíše bojoval o udržení. Před touto sezónou ale mocně posiloval. Přestupy se severočechům opravdu vydařily.

Bratrům Ondřeji a Davidovi Kaše, kteří si vyzkoušeli i NHL, velice vyhovuje, že tentokrát hrají spolu. Kanadskou tvrdost do obrany dodal Kevin Czuczman. A zapracoval se i zřejmě nejlepší britský hokejista současnosti Liam Kirk, který proti Liberci dal vítězný gól.

Tradiční hokejové město je tak na nohou. Proti Třinci už byl stadion skoro zaplněný. Bude za týden proti Budějovicím litvínovský zimák vyprodán kompletně?

Zdroj: autorský článek

Může se Vám líbít