Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Daniel Křetínský se stal spolumajitelem fotbalového West Hamu United

Česká stopa v anglické Premier League se nadále rozrůstá a nyní pronikla i do vlastnických struktur. Český miliardář a majitel Sparty Daniel Křetínský totiž odkoupil 27 procent akcií anglického West Hamu United. Londýnský klub oznámil uzavření dohody dnes odpoledne na svých webových stránkách.

Zdroj: ČTK
Daniel Křetínský, zdroj: ČTK

Majitel pražské Sparty a vydavatelství Czech News Center prostřednictvím své společnosti 1890s holdings podle očekávání odkoupil 27 procent akcií „Kladivářů“. Vstup do West Hamu je podle britských médií investicí za zhruba 150 milionů liber (4,43 miliardy korun).

„Jsem nadšený, že se proces podařilo uzavřít. Jsem vášnivým fanouškem fotbalu a vysoce oceňuji a respektuji výjimečnou historii a tradici West Hamu United, stejně jako loajální a vášnivou fanouškovskou základnu,“ prohlásil úspěšný český podnikatel, který rovněž ocenil aktivity klubu v celé řadě sociálních programů a iniciativ.

„Vývoj a růst klubu v posledních letech je očividný a pro mě je ctí být součástí vzrušující budoucnosti, která je před námi,“ dodal Křetínský v oficiálním prohlášení pro klub.

Zdroj: Shutterstock
West Ham United je tradiční anglický klub.
Zdroj: Shutterstock

O jeho zájmu se spekulovalo několik týdnů. Že se uzavření obchodu blíží, napověděl nedělní zápas anglické ligy, v němž West Ham doma na London Stadium senzačně porazil Liverpool 3:2. Kamery zachytily Křetínského v ochozech stánku, jak duel emotivně prožívá. „Byl jsem na stadionu, sledoval tým Davida Moyese a věděl jsem, že nastal úžasný čas stát se členem rodiny West Hamu United. Cítím se poctěn tím, že mám nyní možnost pomoci všem, kteří zde působí a navázat na hrdé tradice tohoto velkého klubu,,“ podotkl šestačtyřicetiletý podnikatel.

West Ham United se momentálně nachází s 23 body na třetím místě tabulky Premier League. Ve východolondýnském klubu hraje i trio českých reprezentantů Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král. Křetínský rovněž naznačil možnost budoucí spolupráce mezi pražskou Spartou a West Hamem.

„Mým osobním cílem je pomoci nastavit spolupráci mezi AC Sparta Praha a West Ham United tak, aby z ní profitovaly oba kluby. Samozřejmě v rámci pravidel, která jsou nastavena ze strany UEFA. West Ham by se mohl stát branou do Premier League pro hráče z našeho regionu,“ uvedl. V představenstvu londýnského klubu vedle Křetínského zasedne i jeho kolega Pavel Horský.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...