Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Fotbal

Fortuna liga v očích bookmakerů a sázkařů: Kdo je největším favoritem na zisk titulu, komu hrozí sestup a který hráč bude králem střelců?

Již dnes startuje FORTUNA:LIGA. Soutěžní ročník 2022/23 bude jubilejní třicátou sezónou od rozdělené československé federace. Všechny týmy startují od nuly, ale každý má jiné ambice. Pro někoho je jedinou možností titul, jinému stačí vyhnout se záchranářským starostem. Kdo je největším favoritem bookmakerů? Který tým bude mít nejblíž k sestupu?

Zdroj: FC Viktoria Plzeň
Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Nadcházející sezóna bude kromě výročí specifická i nezvykle dlouhou zimní přestávkou, kterou vyplní Mistrovství světa v Kataru. „Přestože se náš národní tým na šampionát neprobojoval, musíme dodržet mezinárodní kalendář FIFA, který nařizuje přerušit soutěže po dobu vrcholných turnajů po celém vyspělém fotbalovém světě. Takže stejně bude poznamenaná soutěž všech vyspělých evropských soutěží,“ podotkl Dušan Svoboda, předseda Ligového výboru LFA.

Všechna utkání FORTUNA:LIGY se budou od začátku sezóny 2022/23 hrát premiérově s jednotným ligovým míčem. Ligová fotbalová asociace zajistila všem klubům míče v letní i zimní variantě.

Stejně jako ta předchozí bude i třicátá sezóna v historii samostatného českého fotbalu okořeněna o nadstavbovou část. Finále FORTUNA:LIGY určí nejen mistra, ale další účastníky evropských pohárů. Český fotbal bude i za rok vysílat do soutěží UEFA čtyři účastníky.

„Cesta našich pohárových zástupců bude jistě důležitá, ale letní průběh předkol evropských pohárů bude velmi důležitý nejen pro samostatné účastníky, ale pro celý český profesionální klubový fotbal. Účast ve skupinové fázi je důležitá z pohledu financí, prestiže celé ligy i hodnoty jednotlivých hráčů na přestupovém trhu. Moc bych si přál, aby se české kluby probojovaly v co největším počtu do základních skupin a mohli našim fanouškům nabídnout atraktivní boje na evropské scéně. Bylo by to samozřejmě neméně důležité i pro český koeficient, zejména když víme, že dosažení důležité patnácté příčky v pořadí UEFA je v silách našich týmů,“ přeje si na startu letošní pohárové i ligové sezóny Dušan Svoboda.

Nejvíce se věří Spartě a Slavii

A kdo je největším favoritem na zisk titulu podle bookmakerů a sázkařů? S kurzem 1,7:1 bookmakeři nejvíce věří Slavii, pro kterou bude největším soupeřem Sparta (3:1) a obhajující Viktoria Plzeň (8:1). Sázkaři proti tomu nejvíce preferují Spartu (50%), na Slavii si vsadilo 40% a Plzni věří 6%. Sestupem jsou v kursu 1,7:1 nejvíce ohrožené Teplice. O korunu krále střelců bude bojovat sparťan Kuchta (4:1), slávista Ewerton (4,5:1). Brzké odvolání z trenérské pozice hrozí Jelínkovi ze Zlína, Veselému z Bohemians 1905 a Jarošíkovi z Teplic (všichni 5:1).

Důležitá umístění sezóny 2022/23:

Vítěz F:L – předkolo mistrovské fáze kvalifikace Ligy mistrů 2023/24

Vítěz MOL Cupu – předkolo Konferenční ligy 2023/24

Druhý a třetí (popř. čtvrtý) tým F:L – předkolo Konfereneční ligy 2023/4

14. a 15. tým F:L – účast v baráži proti třetímu resp. Druhému týmu F:NL

16: tým F:L – přímý přestup do F:NL

Vítěz F:NL – přímý postup do F:L

Zdroj: Tisková správa LFA

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...