Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Fotbal a covid: Sparta podpořila zdravotníky, Slavia třetí dávku očkování

Epidemiologická situace v České republice je vážná a jsou si toho plně vědomy i přední české fotbalové kluby. AC Sparta Praha spustila dražbu speciálních retrodresů na podporu zdravotnických zařízení a jejich zaměstnanců. SK Slavia Praha vyjádřila všem lékařům a zdravotnickému personálu velké poděkování za jejich práci a zároveň poprosila všechny občany, aby se zaregistrovali na třetí dávku očkování.

Zdroj: SK Slavia Praha
Zdroj: SK Slavia Praha

„Děkujeme všem zdravotníkům za jejich dennodenní boj s epidemií. Vážíme si jejich pracovního nasazení, energie i neutuchajícímu odhodlání pomáhat. Pomáhat nám všem,“ uvedl klub SK Slavia Praha na svých oficiálních webových stránkách. „Zároveň prosíme všechny, kdo můžou, aby se zaregistrovali na třetí dávku očkování. Ta je důležitá,“ dodal za kabinu A-týmu Tomáš Holeš.

Slavia je kompletně proočkovaná – jak hráči, tak všichni zaměstnanci. Celý klub se navíc po skončení podzimní části chystá na třetí dávku očkování. Fotbalisté Slavie zároveň ve videu požádali všechny občany, aby se zaregistrovali na třetí dávku očkování. „Třetí dávka je důležitá, jen tak můžeme boj s covidem vyhrát,“ zní z úst hráčů. Ve spotu zveřejněném na sociálních sítích a webu klubu hráči také děkují všem zdravotníkům za jejich náročný boj s covidem.

Ani pražská Sparta nenechala boj s koronavirem bez povšimnutí. Na oslavu 128. výročí založení klubu odehrála AC Sparta Praha domácí utkání proti FC Slovan Liberec ve speciálních retrodresech. Od včerejšího dne probíhá na internetu dražba těchto vítězných bílých dresů s výrazným černým S.

Zdroj: AC Sparta Praha
Speciální retrodres, ve kterém odehrál výroční zápas Lukáš Haraslín.
Zdroj: AC Sparta Praha

Výtěžek z aukce poputuje na podporu zdravotnických zařízení a jejich zaměstnanců, kteří v současné době čelí vlně epidemie covid-19. Aukce probíhá do pátku 10. prosince do 19:00 a k dispozici jsou dresy všech sparťanů, kteří utkání odehráli, nebo byli připraveni na lavičce.

Sparta si na svých sociálních sítích mimo jiné také připomněla Mezinárodní den osob se zdravotním postižením. „Jsme hrdí na všechny sparťany, kteří bojují s nepřízní osudu. U nás na stadionu máte i v této době své místo jisté,“ uvedl klub na sociálních sítích.

Tohle ohleduplné gesto sklidilo u fanoušků potlesk. „Jeden z mála příspěvků, kterému se dá za poslední dny tady vážně zatleskat. Činy a skutky jsou vážně víc než milion slov. Fanoušek jako fanoušek bez rozdílu. Díky,“ napsal jeden z fanoušků. „To je dobře, mají to těžké a své místo na Spartě si zaslouží,“ přidal se další příznivec Letenských. I my dáváme palec nahoru.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...