Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Fotbal

Fantazie! Plzeň postoupila do vysněné Ligy mistrů v den narození dcery bosse Šádka. Kliment vstřelil miliony, gratuloval i Tvrdík. Jak se slavilo v kabině?

Pohádka nekončí! Plzeňská Viktoria prošla třemi těžkými předkoly a počtvrté v historii si zahraje hlavní fázi Ligy mistrů. Ačkoliv v prvním zápase vypadalo, že Karabach bude tím dominantnějším týmem, Bílkovi svěřenci ukázali pravý opak a díky senzačnímu obratu se v Doosan areně slavilo až do noci.

Foto: Jan Kubíček
Foto: Jan Kubíček

Filip Ozobić poslal v prvním poločase Karabach do vedení z odraženého míče a na ten byl bohužel brankář Staněk krátký. Třináct minut po začátku prvního dějství dokázal odpovědět taktéž odraženým míčem Jan Kopic a v poslední dvacetiminutovce zpečetil postup do skupin Ligy mistrů střídající Jan Kliment gólem na 2:1 pro domácí.

A právě 28letý útočník znamená mistrovský tah celého klubu. Když ho Adolf Šádek v létě přivedl, asi netušil, že právě hoch s odbarvenou kšticí zajistí klubu více jak 400 milionů korun. „Jsem rád, že to takhle dopadlo, že jsem mohl navíc dát vítězný gól. Asi tři minuty před ním mi prasklo ve stehenním svalu, když jsem dobíhal ke gólmanovi. Nemohl jsem běhat, ale nestihl jsem to signalizovat lavičce. Už jsem chtěl ukazovat, ale odrazilo se to ke mně a stalo se nečekané,“ dodal v televizním rozhovoru ke kuriózní situaci hrdina Kliment a pak už šel společně s ostatními spoluhráči slavit do kabiny.

Adolf Šádek měl dvojnásobný důvod k radosti

V Doosan Aréně nyní panuje skvělá nálada a majitel Adolf Šádek na tyto okamžiky nikdy nezapomene, jelikož se mu narodilo dítě přesně v den postupu do Ligy mistrů! „Musím říct, že jsem prožil den, který už nebude nikdy překonaný. Postoupili jsme počtvrté do Ligy mistrů, což pro kluky znamená strašně moc. Navíc se mi odpoledne v půl čtvrté narodila dcera,“ prozradil šťastný plzeňský boss v přímém přenosu. Mluvil také o jejím jménu. Holčička Sofie mohla být Viktorie, bylo by to symbolické, ale, jak Šádek s úsměvem odmítl: „Trapné.“

Konec duelu prožíval velmi složitě. „Byl jsem zavřený sám v kanceláři, naskakovala sedmička, osmička. Klukům jsem věřil, ale kvalita soupeře byla obrovská, aby nám vstřelil druhou branku. Pral jsem se s tím vnitřně, mám od rána naročný den. Zvládli jsme to díky klukům, kteří posledních dvacet minut nedali soupeři čuchnout,“ popisoval. „Fungujeme jako klub trošku jinak než ostatní, je vidět, že to není o penězích. Je to o té třetí přidané hodnotě,“ připomněl, že český mistr není (tedy spíše nebyl) dlouhodobě v komfortní finanční kondici.

Nyní to bude jinak, Liga mistrů zajistí stovky milionů. „Peru se se situací. Byl jsem mrtvej, pak polomrtvej, teď jsem živej. Jsem vděčný, jak to hráči uchopili. Věřím, že našim soupeřům z Prahy Viktorka ještě zatopí,“ vzkázal.

Skvělá nálada panuje napříč celým českým fotbalem

Největší podporou plzeňských hráčů je jednoznačně jásot ochozů, kde hráče podporovali neskutečným výkonem i diváci. Do Doosan Arény se jich totiž dostalo necelých 11 tisíc!

Ke gratulantům se přidali nejen fanoušci jiných celků, ale například také předseda představenstva SK Slavie Praha Jaroslav Tvrdík, když retweetnul příspěvek z oficiálního twitterového účtu SK Slavia Praha. Šéf pražského celku popřál Plzni hodně štěstí již před zápasem. „Viktorce Plzeň dnes přeji 3 body a Ligu mistrů! Skvělá práce doposud, tak dnes poslední krok,“ napsal Tvrdík na Twitteru.

Viktoria Plzeň držákem českého koeficientu

Vzhledem k tomu, že Sparta Praha nedokázala postoupit přes norský Viking FK a nijak výrazně nepřispěla k tomu, abychom se posunuli v koeficientové tabulce dopředu, tak se nyní nacházíme na 14. místě před Ukrajinou a za Ruskem. K tomu, abychom postoupili v tabulce koeficientů, může jen pomoci Slovácko se Slavií Praha.

Je také faktem, že za posledních deset let byla Viktoria Plzeň v miliardářské soutěži již čtyřikrát, zatímco Slavia pouze jednou a Sparta ani jednou! Západočeši navíc dokázali ve všech účastech v Lize mistrů postoupit do jarních bojů o Evropskou ligu.

Zdroj: Autorský text, iSport.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...