Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Fotbal

Fortuna liga: Čtvrtá remíza Sparty v řadě! Chyby jsou na naší straně, hlesl Jankto. Trenér Teplic Jarošík slavil senzační výsledek jen napůl

Sparta měla skvěle rozehraný zápas v Teplicích, před poločasem vedla 2:0. Jenže výborně hrající Gningue dvěma trefami vyrovnal. Druhá přišla po chybě Höjera sedm minut před koncem. Trenér Jarošík se během týdne stal otcem, narodila se mu dcera, takže má hned dva důvody k radosti. I když z výsledku je s velkou pravděpodobností nadšený jen polovičně, protože v pozápasovém rozhovoru neskrýval, že je Sparťan.

Zdroj: AC Sparta Praha
Zdroj: AC Sparta Praha

První poločas patřil jednoznačně Letenským. Dominance byla viditelná, Teplice působily chvílemi až zastrašeně. V šestnácté minutě otevřel skóre po přihrávce Jana Kuchty obstřelem Jakub Jankto. Utkání mohlo mít jiný vývoj, protože hodně hraniční zákrok mimo pokutové území předvedl brankář Matěj Kovář. Nejnovější posila Sparty mohla být hodně ráda, že viděla jen žlutou kartu. Ve 40. minutě zvýšil na 2:0 Tomáš Čvančara a vypadalo to, že je o vítězi rozhodnuto. Tak tomu ale vůbec nebylo, ještě před koncem první půle snížil na 1:2 Gningue.

Druhá půle byla od Teplic o mnoho lepší a vyrovnání viselo ve vzduchu od šedesáté minuty, ale nakonec přišlo až sedm minut před koncem. Stojí za zmínku, že chvíli před vyrovnáním mohla jít Sparta do vedení 3:1. Wiesner čekal na přihrávku ve volném prostoru, tu však od Daňka dostal na paty, takže se obrana stihla vrátit a střelu zablokovat.

Poté už přišel gól na 2:2. Gningue se dostal k zakončení z hranice pokutového území a uklidil míč do pravého dolního rohu. Sparťané si v závěru příliš šancí nevypracovali, blíže k vítězství měly Teplice.

Po závěrečném hvizdu následovalo tradiční kolečko, které svolává Priske každý zápas. Velmi emotivní v něm byl Tomáš Čvančara. Podle záběru televizních kamer na své spoluhráče hlasitě řval. Následoval přesun hráčů před sparťanské fanoušky, kteří samozřejmě nemohli být spokojeni a opět skandovali „My chceme Spartu“.

Podobné komentáře se objevovaly i pod příspěvky na sociálních sítích. „Opět šílený hnus, hlavně, že máme brankáře. Florin byl stejně nejlepší. Hra horší než za Vrby,“ napsal jeden z rozlícených sparťanských fanoušků.

Jarošík v rozhovoru přiznal, že si přál dobrý výkon Sparty

Spokojený mohl naopak být trenér Teplic a čerstvý otec Jiří Jarošík. „Bod věnuji dceři, je to krásné. Pro takové zápasy děláme fotbal,“ liboval si v rozhovoru pro O2 TV Sport Jarošík, který před zápasem označil Spartu za spícího medvěda, který by se měl probudit, a přiznal, že chtěl, aby Sparta hrála dobře, protože je Sparťan. Zároveň se mu líbil výkon Gningua, který vstřelil obě branky: „Jsem za něj hrozně rád, takový střelec nám pomůže,“ dodal.

Nejnovější posila Sklářů ze Slavie Daniel Fila, který nahrával na první gól Teplic, věděl, že Sparta není v nejlepší kondici: „Věděli jsme, že Sparta není v nejlepší kondici, takže jsme rádi za bod,“ odpověděl na jednu z otázek Terezy Kubíčkové.

Nejpozději dorazil z kabiny na rozhovor Jakub Jankto, jenž dal v zápase a zároveň v dresu Sparty svůj první gól, ale s výsledkem pochopitelně spokojen nebyl. „Úleva to žádná není, protože jsme nevyhráli. Opakujou se nám situace, za mě až komický. Chyby jsou na naší straně, není to o soupeřích,“ řekla sklesle nedávná posila Letenských.

Sparta z osmi ligových zápasů vyhrála jen třikrát a na Plzeň se Slavií začíná výrazně ztrácet. Pokud se chce alespoň přiblížit splnění předsezonních cílů, tak by měla častěji naplno bodovat. Je potřeba připomenout, že letní přestupové období ve čtvrtek skončilo. Realizační tým tak musí pracovat s tím, co má nyní k dispozici.

Zdroj: O2 TV Sport, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...