Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Fotbal

Jankto míří do Sparty! Ještě před několika týdny ale tvrdil, že je věrný slávista a žádná zaprodaná krysa. Co na to fanoušci?

Další tuzemská transferová bomba je tu! Sparta oznámila novou posilu v podobě reprezentačního křídelníka Jakuba Jankta, jenž na Letnou přišel ze španělského Getafe na roční hostování, jehož součástí bude i opce k odkupu. K tomuto příchodu se ale váže kontroverzní story. V nedávném internetovém streamu totiž sám Jankto prohlásil, že by nabídku z Letné nepřijal. „Jednou jsem hrál za Slavii, jednou jsem slávista. V tomhle jsem věrnej,“ vysvětloval šestadvacetiletý fotbalista. Není tedy divu, že fanoušky rozdělil na dvě strany.

Zdroj: AC Sparta Praha
Zdroj: AC Sparta Praha

Přestupy hráčů se slávistickou minulostí do Sparty a naopak, to je v poslední době poměrně častý jev. Povětšinou budí silné emoce a zdaleka ne všichni fanoušci pro ně mají pochopení. Tyto přechody na opačný břeh v nedávném streamu u hráče FIFA The Haterise odsoudil i samotný Jankto. „Já jsem v tomhle věrnej a mně se to upřímně nelíbí, jak se dělají přestupy mezi Spartou a Slavií. Třeba kdyby si šel ze Sampdorie do Janova, tak by tě zabili ty lidi, to by si nešel ven. A jak žiju v zahraničí, tak to tak mám prostě daný. Ale to mám jakood narození, že jsem věrnej těm lidem,“ uvedl Jankto, který za slávistické áčko nikdy nehrál, ale prošel tamní mládeží.

Jakmile se v médiích začaly objevovat spekulace o jeho příchodu na Letnou, hodil bývalý slávista zpátečku. Ano, správně je to tak, máte úplnou pravdu. Celý stream totiž nebyl úplný troll,“ vyhlásil někdejší hráč Udine či Sampdorie í na svém Instagramu. Tohle video po několika hodinách smazal.

Tento nepovedený stream a následné „hašení požáru“ rozdělilo fanoušky na dva tábory. Mnozí fanoušci se radují, že na Letnou přišla další zajímavá posila, která by měla zkvalitnit kádr Letenských, jiní historce o trollu však nevěří. „Jsem slávista srdcař, povídal“ napsal jeden z fanoušků. „Jak říkal, že je „věrný“ Money makes you happy,“ přidal se další. „Třeba dostal těch 100 milionů,“ napsal jeden z fanoušků, který narážel na slova Jankta, který ve vysílání mimo jiné prohlásil, že by tam šel jen 100 milionů.

Podle informací iSport Jankto šestadvacetiletý reprezentant přichází zadarmo na roční hostování s opcí, přičemž Pražané nepřebírají jeho plat, ale domluvili se s hráčem na jiných podmínkách než měl ve Španělsku. Podle všeho by se mělo jednat zhruba o polovinu částky v Getafe s tím, že se o ni podělí oba kluby.

Po jednom dni jsem věděl, že Sparta je ten správný klub, řekl Jankto

„Rozhodl jsem se pro Spartu, protože se mi poslední dobou strašně líbí. Poslední dva roky jsem sledoval nejen zápasy, ale i jak se klub chová a jací lidé v něm figurují. Skvělý dojem na mě udělali (sportovní ředitel) Tomáš Rosický i (trenér) Brian Priske, znám tady i spoustu hráčů. Po jednom dni jsem věděl, že Sparta je ten správný klub,“ prohlásil Jankto při oznámení příchodu na Letnou.

Jestli je Sparta pro Jankta opravdu ten správný klub, se fanoušci i on sám dozví v nadcházejících týdnech. Premiéru si bude moci reprezentační záložník odbýt již v neděli, kdy Sparta na Letné hostí olomouckou Sigmu. Pokud ještě nebude připraven, o kolo později pojede s týmem do Mladé Boleslavi.

Zdroj: iSport.cz, iSport.blesk.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...