Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Fotbal

Pardubice i Zlín uhájily prvoligovou příslušnost i pro nadcházející ročník fotbalové Fortuna ligy.

Sezóna 2022/2023 Fortuna ligy je definitivně u konce. Posledním otazníkem zůstávalo, který z týmů si v následujícím ročníku zahraje mezi fotbalovou elitou. Postavení v tabulce proti sobě svedlo Pardubice a Příbram. Druhou dvojici tvořily Zlín a Vyškov.

Zdroj: Archiv Česká fotbalová reprezentace
Zdroj: Archiv Česká fotbalová reprezentace

První dvojice se skládala z lépe postaveného týmu v první lize, kterým byli na 14. místě Pardubice. Soupeřem jim byl třetí tým druhé ligy Příbram. Již první zápas na hřišti Příbrami napověděl, který z týmů je silnější. Hosté nedali domácím šanci a zvítězili jednoznačně 3:0.

Druhý zápas již tak jednoznačný nebyl. Pardubice, které měli pohodlný náskok, se nikam nehnaly a zápas tak skončil po 90. minutách nerozhodně 0:0. Díky vítězství v první zápase tak prvoligovou příslušnost uhájil tým Pardubic.

To druhá dvojice nabídla napínavější průběh. Zlín, který se do baráže prokousal až v posledním kole nadstavby hostil v první zápase kometu druhé ligy z Vyškova. Úvodní duel se odehrával v opatrnějším stylu. Domácí Zlín však prokázal zkušenosti z těžších zápasů a dokráčel k výhře 1:0.

Odveta, která se hrála ve Vyškově, nabídla ještě opatrnější průběh. Domácí si však vytvořili pouze jednu přímou šanci a z ní pramenící střelu na bránu. Hostům ze Zlína se také nepodařilo prolomit gólovou kletbu odvet baráže. Díky tomu tedy Zlín uhájil, stejně jako Pardubice, prvoligovou příslušnost.

Složení ročníku 2023/2024 je tedy známe. Jedinou změnou je přímo sestupující Brno, které po jedné sezóně ve druhé lize nahradí navrátivší se Karviná.

zdroj: autorský text.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...