Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Fotbal

Slavia vs Plzeň: Faul Santose z druhé minuty rozhodl zápas. Trpišovského překvapil dvojí trest v podobě červené karty a penalty

Šlágr kola je za námi a opět se neobešel bez sporného momentu. Ten tentokrát přišel již velmi brzy. Na přelomu první a druhé minuty fauloval v pokutovém území Eduardo Santos, pískala se penalta a stoper Slavie byl navíc vyloučen. Jak na tuto situaci, která měla pro Slavii fatální následky, zareagoval kouč sešívaných Jindřich Trpišovský?

Zdroj: SK Slavia Praha
Zdroj: SK Slavia Praha

Utkání sotva začalo a hned přišel klíčový moment. Mosquera se dostal před Santose, který ho lehce postrčil. Pískal se pokutový kop pro Plzeň a bývalý plzeňský hráč zamířil do šaten. Rozhodčí Hocek po zápase řekl, že situaci komunikoval s videorozhodčím. Ten viděl situaci podobně, jeho verdikt tedy potvrdil. Penaltu s přehledem proměnil Tomáš Chorý.

Další rána pro sešívané přišla ve 21. minutě, kdy po přetaženém rohu dostal Jemelka míč zpět před branku a Mosquera z velké blízkosti překonal brankáře Mandouse. Třetí branka domácích přišla již po padesáti sekundách druhého poločasu, jenže Vlkanova, o kterého se zajímala právě Slavia, měl radost jen chvíli. Jeho trefa byla kvůli ofsajdu odvolána.

Regulérní třetí trefa Viktoriánů přišla až v 73. minutě, kdy vypálil z dálky Kalvach a trefil se přesně k tyči. 3:0 pro Plzeň již utkání skončilo. Slavia měla během druhého poločasu také dobré pasáže, ale v deseti to bylo velmi složité.

Jindřich Trpišovský uznal, že vývoj první půle byl pro Slavii hrozivý: „Pro nás se to vyvíjelo nejhůře, jak mohlo. První minuta, penalta, červená karta. Pak jsme inkasovali další gól ze standartky. Byl to pro nás katastrofický vývoj,“ uznal kouč Pražanů.

Fanoušci spekulují, že stoper Eduardo Santos byl do kádru Slavie „nasazen“, ale slova hlavního kouče tohle rozporují: „Primární chyba byla u jiných hráčů, už oni to měli řešit. Santos situaci křižoval. Ano, měl jinak uhrát první souboj, byť nebyl jednoduchý. Měl balon uhrát třeba do strany, zachovat se důrazněji. Nicméně šlo o chybu týmovou.

Následně dodal, že ho před Ousouem upřednostnil kvůli výškovým parametrům: „Šlo o výšku, každá standartka Plzně znamená velké ohrožení. V sestavě mají čtyři pět výborných hlavičkářů. Santos je ve vzduchu strašně silný,“ uvedl v rozhovoru pro O2 TV Trpišovský, který dvojí trest v podobě červené karty a penalty příliš nepochopil. „Pro mě je překvapení, že šlo o dvojí trest. Říkalo se, že takhle se to posuzovat nebude. Byl to sprinterský souboj, hráč se nemůže jen tak zastavit. Navíc Mosquera se dostal před Santose podobným zákrokem, za který se pískala penalta… Ale rozhodčí to měl hrozně těžké.“

Spokojenější mohl samozřejmě být hlavní trenér Viktorie: „Nehrálo roli, jestli jsme hráli proti jedenácti nebo deseti. Úkoly byly jasně dané a kluci splnili přesně to, co jsme po nich chtěli,“ liboval si Michal Bílek.

Součástí taktiky podle něj bylo také vyvíjení tlaku na Eduarda Santose: „Byl to náš záměr. Věděli jsme, že Santos je velmi silný v odebírání míče, dokáže na něm být klidný, ale někdy to přehání. Do utkání jsme šli s tím, že chceme oba stopery dostávat pod tlak. To se povedlo,“ uzavřel lodivod Plzně.

Zdroj: Autorský text, O2 TV Sport, iSport.blesk

Může se Vám líbít