Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Hokej

Česká reprezentace končí na mistrovství světa ve čtvrtfinále.

Zklamání. Takto se bude hodnotit mistrovství světa v ledním hokeji z českého pohledu. Ve čtvrtfinálovém souboji byl nad síly české reprezentace výběr USA. Američané prakticky po celý zápas dominovali a zaslouženě zvítězili 3:0. Češi tak odjedou z letošního mistrovství světa bez medaile.

Zdroj: Česká hokejová reprezentace
Zdroj: Česká hokejová reprezentace

Již od začátku zápasu bylo jasné, že tempo budou udávat právě hokejisté USA. Jejich snaha byla odměněna v čase 12:04, když se prosadil Coronato. Dominanci Američanů podtrhoval i poměr střel. Češi dokázali vystřelit pouze dvakrát na branku soupeře.

Do druhé třetiny však vstoupili aktivněji Češi. Dokázali si vytvořit několik slibných příležitostí a bezprostředně ohrozit brankáře USA. Ovšem zmrazení přišlo v čase 28:53, kdy nahození Perbixe skončilo až za zády Vejmelky. Na český tým jakoby po tomto gólu padla deka, která se přenesla i do třetí třetiny.

Češi se ve třetí třetině vrátili do letargie, která je provázela první třetinou. Zmar našich borců podtrhl v čase 49:57 Gauthier, který zvýšil na 3:0. I v této třetině Američané jasně dominovali. Zatímco Češi, vyslali na bránu soupeře čtyři střely, Američané jich zvládli devět.

Černý den pak podtrhl výsledek souběžně hraného utkání mezi Švýcarskem a Německem. Švýcaři, kteří přivezli nejsilnější tým na mistrovství světa a suverénně ovládli skupinu B, nestačili na svého soupeře a prohráli 3:1. Ještě v polovině zápasu nic nenasvědčovalo tomuto výsledku, avšak Němci dvěma slepenými góly na konci druhé třetiny, v rozmezí 36 vteřin, zasadili svému soupeři těžký úder. Švýcaři i přes závěrečný tlak a téměř pětiminutové hře bez brankáře, nedokázali stav zápasu obrátit.

Češi tak díky tomuto výsledku skončí na mistrovství světa až na 8. místě a jedná se tak o nejhorší výsledek samostatné reprezentace v historii.

zdroj: autorský text.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...