Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Hokej

Sen se stal skutečností: České hokejistky si zahrají na MS o medaile! Jak se pařilo v kabině a co holkám popřál Jaromír Jágr?

Český ženský hokej prožívá nepopsatelnou euforii. Naše hokejové reprezentantky porazily ve čtvrtfinále mistrovství světa favorizované Finky 2:1 v prodloužení, a poprvé v historii si tak zahrají o vytoužené medaile. Není tedy divu, že rovnou na střídačce vypukly obrovské oslavy, které se následně přesunuly do kabiny, kde to vypadalo na pořádnou divočinu.

Zdroj: Oficiální účet Národního týmu žen
Zdroj: Oficiální účet Národního týmu žen

Tohle předpokládal málokdo. České hokejistky přepsaly historii, když se na mistrovství světa v Dánsku poprvé probojovaly do semifinále přes favorizované Finky. Ve čtvrtfinále ve Frederikshavnu rozhodovalo až prodloužení, kde už za 41 vteřin rozhodla o postupu českého týmu Aneta Tejralová, jež využila chybu finské kapitánky Hiirikoskiové a překonala Keisalaovou střelou na bližší tyč.

Po vstřeleném gólu všechny hráčky dojely k Tejralové a v úžasné extázi na parťačku uprostřed hřiště naskákaly. Pořádná oslava následně vypukla přímo v kabině, kde se tancovalo a zpívalo. Jak bylo patrné z pozápasových videí, která se objevila na Twitteru, postupových oslav se pořádně zhostila útočnice Dominika Lásková, která si pořádně zařvala už při cestě do šatny, kde společně s parťačkou Klárou Hymlárovou vylezly na stůl, ze kterého řídily párty v kabině a tančily při zpěvu sklady Kde si včera bol od skupiny David Band.

Trenérka českých hokejistek Carla MacLeodová se z postupu radovala společně se svými svěřenkyněmi. „Jsem z týmu nadšená. Jsou tady holky, které jsou v něm deset patnáct let a neustále se snaží udělat další krok dopředu. Před rokem v olympijské kvalifikaci dokázaly obrovskou věc, ale stále chtějí víc. A my jim chceme pomoct naplnit jejich potenciál. Je skvělé, že vše můžeme sledovat z první řady,“ řekla kanadská koučka.

Gratuloval i Jaromír Jágr

K senzačnímu postupu hokejistkám pogratuloval také Jaromír Jágr. „Fantastický úspěch, holky. Jste skvělé. Moc vám gratuluji a držím palce v dalších bojích,“ napsal legendární hokejista na svém Instagramu.

Na sociálních sítích gratulovalo k historickému postupu také mnoho fanoušků. „Paráda super výsledek řval jsem jako blázen, když dali gól,“ napsal jeden z nadšených fanoušků. „To je neuvěřitelné, holky jsou boží,“ přidal se další. „Děvčata moc vám gratuluju jsem ráda, že se vám to konečně povedlo. Držím palce do bojů o medaile a věřím, že minimálně bronz si odvezete. Hodně štěstí,“ napsala jiná fanynka. I my gratulujeme k obrovskému úspěchu a v semifinále přejeme holkám hodně štěstí!

České hokejistky si zahrají o postup do finále v sobotu. Pokud Kanada neselže v roli favorita proti Švédsku, poměří národní tým síly se suverénními Spojenými státy americkými. Zbývajícím postupujícím mezi nejlepší čtyřku je Švýcarsko.

Zdroj: iSport.cz, Sport.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...