Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Jakub Menšík o setkání s Djokovičem: Jak k tomu došlo a jakou důležitou radu mu první hráč světa dal?

Finalistovi juniorky Australian Open Jakubu Menšíkovi se v minulých dnech splnil velký sen, když se setkal se svým celoživotním vzorem Novakem Djokovičem. Světová tenisová jednička ho pozvala do svého tenisového centra v Bělehradě, kde šestnáctiletý talent strávil necelý týden a s Djokovičem si každý den dvě hodiny zatrénoval.

Foto: Jakub Menšík
Foto: Jakub Menšík

Letošní rok začal pro šestnáctiletého tenistu z Prostějova Jakuba Menšíka doslova neuvěřitelně. Nejdříve si zahrál na grandslamu Australian Open, v němž se dostal až do juniorského finále a ve slavné aréně Roda Lavera si díky mimořádně bojovnému výkonu získal srdce mnoha fanoušků doma i po celém světě. V současnosti mu náleží v juniorském žebříčku ITF 3. místo.

Pár dní po návratu z Melbourne přišel další splněný sen – na mobilní telefon mu přišla video zpráva a na druhé straně se ozvalo: „Hello, my friend.“ Gratulantem nebyl nikdo jiný než Jakubův velký tenisový vzor, světová jednička Novak Djokovič. „Nevěřil jsem svým očím a uším. Říkal, že viděl moje finále, kdy mě na konci třetího setu chytly křeče do stehen, ale já se snažil i za cenu velkých bolestí zápas dohrát. Obdivně se vyjádřil k mému výkonu. A co je hlavní, pozval mě spolu s mým týmem do svého tenisového centra v Bělehradu, abychom si spolu zatrénovali,“ popsal Menšík.

5 dní s Novakem Djokovičem

V Bělehradě strávil talentovaný český tenista celkem pět dní, kdy se srbskou tenisovou superstar trénoval na kurtu každý den dvě hodiny. Poté mohl Jakub sledovat Novaka při práci, poslouchat jeho rady a využívat veškerý servis jeho týmu – kondiční cvičení, fyzioterapii nebo regeneraci. „Mohl jsem dělat všechno, co on, a díky tomu nahlédnout pod pokličku tréninkového programu. Nebylo nic, na co by neodpověděl mně nebo mým trenérům,“ uvedl Jakub Menšík v tiskové zprávě.

Foto: Jakub Menšík
Jakub Menšík na tréninku s Novakem Djokovičem
Foto: Jakub Menšík

Pět dní ve společnosti Djokoviče bere Menšík jako velkou inspiraci. „Předal mi strašně moc rad a zkušeností. Nedá se říct, že by jedna z nich byla nejcennější, protože každá jeho rada je k nezaplacení. Co se týká hry na kurtu nebo rozcvičky, pořád mi říkal, abych něco vylepšil. A co on považuje za nejvíc důležité, je dobrá regenerace a životospráva. Řekl mi, že pokud chci hrát dlouho tenis, musím se o to svoje tělo starat,“ prozradil nám Menšík.

Dojmy při prvním setkání s Djokovičem

Setkání s Djokovičem je pro třetího hráče juniorského žebříčku nezapomenutelným zážitkem. „Když jsem se s ním poprvé viděl v tváří tvář, byl jsem trošku nervózní, protože jsme ho vždy viděl jen v televizi, ale zase jsem byl strašně nadšený a moc rád že mám takovou příležitost, takže to bylo prostě úžasný,“ popsal Menšík své dojmy z prvního setkání se svým vzorem.

 „Je velmi milý a vnímavý, můžu si s ním popovídat o čemkoliv. Baví se s vámi jako rovný s rovným, nechová se nadřazeně, a to ho dělá takovým hráčem,“ má jasno Menšík, který si vybudoval vztah k tenisu především díky Djokovičovi.

Zdroj: Sport.aktualne.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...