Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Jaromír Jágr napsal tátovi poslední dopis na cestu do nebe: Nevynechal jsi můj jediný trénink, ani zápas. Byl jsi ten, co mě vytvářel

Zdrcený Jaromír Jágr se v úterý naposledy rozloučil se svým milovaným otcem, který prohrál boj se zákeřnou rakovinou. Na pohřbu svého tatínka zaujal místo v první lavici, kde seděl po boku své maminky Anny a přítelkyně Dominiky. V kladenském kostele Nanebevzetí Panny Marie pak Jaromír sám vystoupil a přečetl svému otci dopis na cestu do nebe.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Jaromír Jágr starší zemřel 15. listopadu ve věku 82 let. Byl kladenským patriotem, jenž sedmnáct let šéfoval hokejovému klubu Rytíři Kladno, který v roce 2011 předal svému synovi. Jágr starší zároveň výrazně ovlivnil kariéru svého syna. Stál u jeho hokejových začátků a vždy ho plně podporoval.

Text, který legendární hokejista nazval Poslední dopis na cestu do nebe tátovi od syna, napsal dva dny před posledním rozloučením. Zde je jeho celý obsah:

„Milý táto,

je tady den, který jsem doufal, že nikdy nepřijde. Den, kdy odcházíš z tohoto světa do světa pro nás neznámého. Ale já věřím, že dnem, který sis vybral k odchodu, mi dáváš jasné znamení, že vše je přesně tak, jak má být a já se nemusím bát. 15.11.2022, když totiž sečteme všechna čísla 15+11+20+22, součet se rovná číslu 68, a to je číslo, které nosím na hokejovém dresu a je mně souzené.

Chtěl bych ti poděkovat za všechno, co jsi pro nás udělal. Pro mě, pro Jitku, pro mámu i celou rodinu. A ne jenom pro nás, dá se říct pro všechny. Nikdy jsem tě neviděl nikoho odmítnout. Kdo tě poprosil, tomu jsi pomohl. Dřel jsi a pracoval od rána do večera. Nevynechal jsi můj jediný trénink, ani zápas. Byl jsi přísný, ale spravedlivý. Ty jsi byl ten, co mě vytvářel, co mě maloval. Já byl pouze obrázek, na který se lidé chodí dívat, někteří ho dokonce i obdivovat.

Ale skutečný malíř jsi byl ty. Vrozená autorita byl tvůj štětec a geniální rady jako – poslouchej jenom mě, nepij alkohol, neukazuj bolest, vždy musíš trénovat víc než ostatní a moje nejoblíbenější rada – nežeň se, máš času dost, byly tvé barvy. Kdybych měl vše shrnout, tak bych řekl, že jsi se 100% obětoval a udělal maximum pro to, aby se tvá rodina měla lépe, než jsi se měl ty. A ještě bych rád připomněl tvůj jedinečný suchý humor. Kdo ho neznal, nechápal. Už jen ten tvůj originální pozdrav „No nazdar, děláš něco?“ dokázal vykolejit i ty největší borce. A nakonec mám pro tebe jednu radu já. Nevím, jak to v nebi chodí a ani nevím, koho potkáš prvního, jestli sv. Petra, Ježíše nebo samotného Boha, ale zkus je pozdravit jinak, než jsi to dělal tady na zemi. Víš, pozdravit je stylem „Nazdar, děláš něco?“ by asi nebyl ten nejšťastnější začátek.

Měj se tam hezky a brzy na viděnou. Jaromír, Jitka a máma.“

Na pohřbu nechyběly hokejové osobnosti

Na poslední rozloučení s Jágrem starším dorazilo mnoho tváří, které jsou spjaté s kladenským hokejem. Dorazil například David Čermák, který ještě loni Rytíře koučoval, Radek Gardoň, bývalý kapitán Kladna nebo někdejší Jaromírův kouč Zdeněk Müller. Slavného „Džegra“ přišly podpořit i hokejové hvězdy Tomáš Plekanec, Martin Straka a Jiří Šlégr.

Velkou oporou byla Jaromírovi i jeho mamince přítelkyně Dominika Branišová. Ta z maminky svého partnera nespustila oči a po celou dobu jí byla na blízku. Když se vynášela rakev z kostela, kráčel Jaromír Jágr mladší spolu s Dominikou a z obou stran zdrcenou maminku Annu podpírali.

Jaromíru Jágrovi i celé jeho rodině přejeme v těchto nelehkých dnech mnoho sil.

Zdroj: iSport.cz, Instagram Jaromíra Jágra

Zdroj:

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...