Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Vémola o válce na Ukrajině i bratrech Kličkových: Bojím se, aby nějaký Rusák nechtěl být slavný tím, že sestřelí Klička

Situace na Ukrajině není lhostejná ani zápasníkovi MMA Karlosi Vémolovi. V rozhovoru pro Zítřek jsme se společně pobavili o válečném konfliktu, který se nějakým způsobem týká každého z nás. Známý bojovník vysekl poklonu bratrům Kličkovým, kteří šli dobrovolně do boje, a přiznal, že sám by nebyl dobrý voják. Z jakého důvodu? Řeč přišla také na nedávnou krizi s partnerkou Lelou Ceterovou a syna Rockyho, který mu dělá radost každý den.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Karlosi, jak se vám momentálně daří?

Mně se daří skvěle za každé situace, protože jaký si to uděláš, takový to máš.

Nedávno jste si s Lelou prošli veřejnou vztahovou krizí. V čem posunula váš vztah?

Za mě tedy vůbec v ničem. Nemyslím si, že by mě jakákoliv krize někam posouvala. Já bych měl raději život bez těch krizí. A pro mě je to, co se stalo, už dávná minulost.

Jak se za tím zpětně ohlížíte? Udělal byste něco jinak?

Celý to bylo zbytečný. Nemělo se to stát od A až po Z. Teď zpětně se to lehce říká, ale já se v podstatě za tím ohlížet ani nechci. Celý to byla hovadina.

Jak si užíváte malého Rockyho?

Malýho si ta moje snad ani nezaslouží, to je nejhodnější dítě na světě. Které dítě vstává ve třech měsících v 10 dopoledne? Je to neuvěřitelný. Je hodný po tátovi, co na to říct.

Říkala vám vaše maminka, že jste byl také hodné miminko?

Já jsem hodný celý život. (smích)

Byla Lili divočejší než Rocky?

Dá se říct, že všechny moje děti byly hodný, ale Rocky je extrémně hodný. A Lili začíná být velký parchant, asi to má po mámě. (smích)

Jak jste na tom po zdravotní stránce?

Je to nahoru dolů, je to rozhodně lepší, než když jsme spolu mluvili naposledy (pozn. red. přibližně před 4 měsíci). Už jsem alespoň v přípravě a mohu dělat, co mě baví a co potřebuju k životu. Už trénuju naplno.

Takže se zápas s Marpem bude konat?

To je jasný, že bude.

Foto: Miloš Schmiedberg
Foto: Miloš Schmiedberger

O víkendu jste se byl podívat na Oktagonu 31. Co říkáte na zápas Pirát vs. Kincl?

Ten zápas mě mile překvapil, protože oba nepředvedli vůbec nic, takže z jejich strany se není čeho obávat. Myslím si, že pro mě to líp dopadnout ani nemohlo.

Překvapil vás nějaký fighter?

Lahoré mě překvapil ze všech nejvíc, jak byl suverénní nahoře i dole. Přišel opravdu nabitej.

Sledujete situaci na Ukrajině?

Že bych to nějak vyloženě studoval, se říct nedá, ale samozřejmě to sleduju.

Co říkáte z pozice zápasníka na to, že bratři Kličkové šli bojovat za svou vlast?

Je to neuvěřitelný, jsou to obrovští frajeři. Oba jsou multimilionáři a mají domovy v Německu, takže by mohli být někde daleko v bezpečí, ale bojují za svojí zem. Je to obdivuhodný, akorát si tak říkám, že tam Rusáci postupují velice rychle, takže se možná trochu bojím, aby nějaký Rusák nechtěl být slavný tím, že sestřelí Klička.

Dokážete si přestavit, že byste opustil rodinu a šel byste do boje?

Myslím si, že tohle si nedokáže představit nikdo. Já jsem celoživotně trošku protiarmádní, nechtěl jsem ani na vojnu. Já bych určitě dobrý voják nebyl, jsem proti válce a konfliktu, ale jim nic jinýho nezbývá, takže jak říkám – klobouk dolů před nimi.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Mnoho lidí obdivuje chování ukrajinského prezidenta Volodomyra Zelenského. Patříte mezi ně?

Za prvé by asi nebyl moc velký příklad, kdyby jako prezident té země utekl nebo se schovával. Za druhé on byl asi u všech těch vyjednávání, ten problém vznikl mezi ním a Putinem, že se nedohodli, když si to tak laicky přeberu. Pro mě to tedy není nic obdivuhodnýho, ale beru to jako samozřejmost, že jako prezident bude bránit svoji vlast.

Myslíte si, že by z toho mohla být i třetí světová válka?

Nad tím už asi přemýšlel každý, protože od toho podle mě není daleko. Politice příliš nerozumím, ale za mě je válka špatně, ať je kdekoliv. Řešit to takovým konfliktem, není správný.

Ukrajinský prezident vyhlásil všeobecnou mobilizaci pro muže od 18 do 60 let. Myslíte si, že by do války měli jít např. i sportovci, kteří profesionálně sportují?

Pokud to není svobodná volba, tak by se to mělo týkat všech. Mám spolupráci s firmou Hopi, kde mám spoustu známých řidičů kamionů, a když povolávají je, tak co je v tom za rozdíl, jestli povolávají řidiče kamionu nebo třeba fotbalistu? Pokud povolávají všechny, tak všechny. Ale myslím si, že by to mělo být dobrovolný a měl by bránit svoji vlast ten, kdo chce, a ne být do toho nucený. To mi trochu zavání komunismem nehledě na to, že ti Ukrajinci jsou hrdí a chtějí jít bránit. Ale že by měli být nuceně povoláni, to ne.

Máte v blízkém okolí nějaké ukrajinské přátele?

Ukrajinci jsou skvělí chlapi i sportovci, kolem bojových sportů se jich motá strašná spousta, takže mám spoustu kamarádů, se kterými jsem bojoval nebo zápasil. A jak jsem řekl, spolupracuju s firmou Hopi, kde mají desítky řidičů. Mám tady i kamaráda, který mi pomáhá s barákem, je to velký frajer. Ale moc jsme to neřešili. O čem se s nimi mám bavit? Že to je smutný a že Putin chce obnovit starý Sovětský svaz? Je mi jich líto, ale není tam co řešit.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...