Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Masters 2023 je minulostí. Vítězem se stal Španěl Jon Rahm.

Stejné postavení, jako má Wimbledon mezi tenisovými grandslamy má Masters mezi golfovými majory. Zelené sako pro vítěze letos putuje do Španělska. Osmadvacetiletý rodák z městečka Barrika Jon Rahm si nejlépe poradil s nástrahami čtyřdenního turnaje.

zdroj: Pixbay
zdroj: Pixbay

Čtvrteční první kolo proběhlo v poklidném duchu. Hned tři golfisté se dělili o první místo se skórem -7. Patřili mezi ně Viktor Hovland, Joh Rahm a Brooks Koepka, který je jedním z golfistů z LIV Golf, konkurencí PGA Tour. Legendární Tiger Woods při svém 25. startu zahrál dvě rány nad par. Obhájce titulu Scottie Scheffler v prvním kole zahrál skóre -4.

Průběh druhého kola byl ovlivněn počasím. Bouře nejprve na půl hodiny hru přerušila. Druhé přerušení pak přišlo těsně před koncem, kdy druhá vlna bouře vyvrátila tři borovice, které spadly nedaleko diváků. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Po tomto incidentu bylo druhé kolo přerušeno s dohrávkou následující den. Po dohrání se do vedení dostal Koepka se skórem -12. Na druhém místě byl Rahm se ztrátou dvou ran. Poměrně slušně si vedl i Tiger Woods, který opět dokázal projít cutem do víkendových kol. Naopak Rory McIlroy cutem nedokázal projít a turnaj zakončil se skórem +5.

I v průběhu třetího kola ovlivnila hru příroda, která proměnila velkou část greenů na bazén vhodný spíše k jiným sportům. Třetí kolo se proto muselo, podobně jako druhé, dohrávat až následující den ráno. I po třetím kole se držel ve vedení Koepka s náskokem dvou ran. Vedoucí dvojici ještě mohl ohrozit Hovland, který ztrácel na lídra pouhé tři rány. Před nedělní dohrávkou třetího kola odstoupil kvůli zdravotním problémům Tiger Woods.

Finálové kolo bylo hlavně soubojem dvou mužů. Vedoucí Koepka držel svůj náskok pouze do čtvrté jamky, na které chyboval. Rahm se poprvé dostal do vedení na šesté jamce, opět po chybě soupeře. Oba vedoucí golfisté hráli poměrně nejistě, a tak se k nim nenápadně začali přibližovat veterán Mickelson a vítěz Masters z roku 2015 Spieth.

Rahm však odmítl všechny pochybnosti a povedenou druhou devítkou získal premiérové zelené sako pro vítěze. Na děleném druhém místě nakonec skončil Mickelson spolu s Koepkou, který pravděpodobně doplatil na to, že u konkurenční LIV Golf se hrají pouze tříkolové turnaje.

zdroj: autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...