Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Milan Baroš si nebral servítky: Nevybavuji si, že by video zasáhlo a uškodilo Slavii, Spartě a Plzni, je to tendenčně dané. Co na to Příhoda?

Český fotbal si opakovaně nedělá dobrou reklamu. Rozhodčí pískají špatně a nemají jednotný metr. Diskutabilní byly v posledních dnech pokutové kopy ve vršovickém derby, faul Petera Olayinky v utkání Slavie s Baníkem i nebezpečný faul Tomáše Chorého ve šlágru 15. kola proti Spartě. K fotbalovému dění se výjimečně vyjádřil i bývalý profesionální fotbalista Milan Baroš, který v pořadu stanice O2 Sport Tiki-Taka otevřeně zkritizoval rozhodčí. Jak na jeho slova reagoval předseda komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR Radek Příhoda?

Zdroj: FC Baník Ostrava
Zdroj: FC Baník Ostrava

Pavel Franěk, který posléze přiznal chybu, si po svém selhání u videa několik zápasů nezapíská. „Četl jsem si rozhovor s panem Fraňkem. Mně zůstává rozum stát, že až dneska vidí tu chybu. To podle mě nejsou chyby, to je tendenčně dané,“ reagoval Baroš na sobotní verdikt VAR v utkání Plzně se Spartou, který přešel úder hlavou Tomáše Chorého do Asgera Sörensena, po němž měl Chorý vidět červenou kartu. O to více absurdní je, že Chorý nebyl disciplinární komisí potrestán a odehrál včerejší zápas proti Brnu, v němž navíc přilil olej do ohně. Během své oslavy gólu si totiž ukazoval směrem na spánek.

„Každé kolo se bavíme o tom samém, řeší se tři kluby – Slavia, Sparta a Plzeň. Nebrečím jako Baníkovec, i když jsme na Slavii prohráli podle mě neregulérním gólem. Mně jde spíš o to, že vždycky jsou bité menší týmy. Nevybavuji si, že by někdo zasáhl a video uškodilo těmhle třem týmům,“ řekl druhý nejlepší střelec v historii české reprezentace.

„Za mě je to tendenčně dané. Lidé, co na hřišti a u VARu rozhodují, mají notičky. Pořád si to nepřipouštíme, ale já říkám, pokračuje to dál. A je to škoda, divím se, že do toho sponzoři dávají peníze a akceptují to. Chyba se stane, já ji taky občas udělal, ale u nás se dějí každý týden. Kdybych já takto neustále chyboval, tak nehraju fotbal,“ rozohnil se Baroš. „Nějací rozhodčí tam nemají co dělat, jelikož jsou spojení s kauzou s Berbrem a Damkovou. Za mě je to tendenční jednání od těch daných lidí od těch třech klubů,“ dodal Baroš.

Radek Příhoda s Barošem částečně souhlasí

K ostrým slovům Milana Baroše vzápětí reagoval šéf rozhodčích Radek Příhoda, který byl rovněž hostem pořadu Tiki-Taka. „Tendence je silný slovo. Ale že tam jsou chyby takového rázu, s tím s Barym souhlasím. Musíme se domluvit s Ligovou fotbalovou asociací a FAČRem a odstranit to. Pokud se nám to nepodaří, předáme to někomu jinému, ať to zkusí po nás. Chtěli bychom to prokázat už na jaře, máme připravená speciální videa, chceme pro fanoušky udělat jednoduchý manuál, jak má VAR postupovat a chtěli bychom, aby VAR vstupoval do utkání fakt málo,“ reagoval Příhoda. „Pokud udělá rozhodčí zásadní chybu, chceme, aby do toho VAR vstoupil,“ dodal Příhoda s tím, že cílem bude plynulost hry bez zbytečného přezkoumávání.

Zdroj: Tiki-Taka, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...