Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Modrožlutá O2 arena i benefiční koncert. Oktagon vybírá peníze pro Ukrajinu

Nově nastalá válečná situace ovlivňuje i svět sportu. Vedle předních českých fotbalových klubů se k aktuálním nepříjemnostem na východě Evropy vyjádřila i největší tuzemská organizace smíšených bojových umění OKTAGON MMA. Na podporu Ukrajiny pořádá speciální sbírku i koncert.

Zdroj: Oktagon MMA
Zdroj: Oktagon MMA

Byl to velký večer, když se OKTAGON MMA po více než dvou letech vrátil minulou sobotu do O2 areny. I tuto sportovní událost, která byla zároveň první masivně navštívenou akcí po koronavirovém rozvolnění, však ovlivnila situace na Ukrajině. Nejprve se majitelé organizace Ondřej Novotný a Pavol Neruda po dlouhém zvažování rozhodli na poslední chvíli zrušit souboj českého bojovníka s ukrajinskými kořeny Andreje Kalašnika s Rusem Arthurem Karavaevem.

„Oba kluci chtěli nastoupit a bojovat a dlouho jsme si všichni mysleli, že to tak bude nejlepší. Nakonec však vzhledem ke zvážení všech možných důsledků, bezpečnostních rizik a také možnosti zneužití jejich sportovního zápasu pro něco jiného, než k čemu byl určen, zápas stahujeme z programu,” uvedl Novotný den před sobotním turnajem.

Směrem k válečnému konfliktu se pak promotér a moderátor Novotný vyjádřil i během turnaje přímo v kleci.

“Nikdy jsme si nemysleli, že se společně dožijeme takto zbabělé reakce západního světa, ke kterému patříme, že budeme muset kvůli válce muset rušit zápas dvěma sportovcům, nebo že Palo bude muset během příprav na turnaj, na který se dva roky těší, muset řešit přesun rodiny své manželky, jejíž rodina je v nebezpečí několik kilometrů od hranic s Ruskem,” začal svůj proslov, zatímco se O2 arena zbarvila do ukrajinských národních barev, modré a žluté.

“Válka je zločin a ten, kdo ji má na svědomí, je prachsprostý zločinec. V tuto chvíli umíme pomoci pouze finančně a věříme, že v rámci svých možností to udělá každý z vás. Máme šanci ukázat, že jsme lepší než politici a narozdíl od nich dokážeme jednat rychle. Nyní se chceme sklonit před statečným národem Ukrajiny, jejich bojovníky před všemi, kteří neutíkají a bojují. Před těmi, kteří čelí neuvěřitelnému tlaku a přesile a před těmi, kteří se odmítli vzdát a jdou na dobrovolnou smrt. Ukrajino, jsme tu pro vás. Ukrajino, stojíme za vámi. Držíme vám palce,” dodal.

Na podporu ukrajinského boje s Ruskem OKTAGON následně spustil prodej limitované edice triček, jejíž plný výtěžek poputuje právě tam, kde je to nejvíce potřeba. Objednat a podpořit Ukrajinu mohou zájemci ZDE.

Podpořit Ukrajinu plánuje také Matouš Rajmont, promotér každoroční prosincové akce Box v Lucerně. A právě tam se 9. března uskuteční benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje směrem na Ukrajinu.

Celý přenos z Velkého sálu v Lucerně živě odvysílá platforma OKTAGON.tv, která v prosinci přenášela mimo jiné právě Rajmontův turnaj v boxu. Streamován bude koncert i na webu Seznam Zprávy. “V průběhu tohoto koncertu bude možné zaslat dárcovskou SMS a ve spolupráci s organizací Červený kříž, která zajistí veškerou humanitární pomoc, tak pomoci co nejvíce lidem na Ukrajině. Přispějete samozřejmě také zakoupením vstupenky na tento koncert v síti Ticketportal, kdy kompletní výtěžek z prodeje bude taktéž věnován na pomoc Ukrajině,” uvedl Rajmont na svém Instagramu.

„Atmosféra v Lucerně, když je vyprodaná, je úplně neskutečná. A během dvou hodin se prodalo nějakých sedmdesát procent kapacity, ještě se ale dají koupit. Výnos z prodeje vstupenky jde v plné výši Červenému kříži na to, co bude aktuálně potřeba. Nějaké náklady s tím vznikají, ale pomáhá nám i Středočeský kraj. A ozvalo se mi hrozně moc dobrovolníků,“ uvedl promotér pro iSport.

Na koncertu vystoupí například Divokej Bill, Wohnout, Tři sestry, Eddie Stoilow, vypsaná fiXa, Anna K, Mr. Loco, Tonya Graves, Rybičky 48, Tokhi G-Army a další. Muzikanti i organizátoři tento koncert pořádají bez nároku na honorář.

Zdroj: iSport.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...