Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Ostatní sporty

Muška prolétla do semifinále US Open! Rumunka Sorana Cîrstea neměla nárok

V tuto chvíli zůstává v ženském singlu na US Open už jen 6 tenistek. A 2 z nich jsou Češky! Markétu Vondroušovou čtvrtfinálový souboj s Madison Keys teprve čeká. To Karolína Muchová už má hotovo. V noci si hladce poradila se Soranou Cîrstea.

Zdroj: "Karolina Muchova" by Carine06 is licensed under CC BY-SA 2.0.
Zdroj: "Karolina Muchova" by Carine06 is licensed under CC BY-SA 2.0.

Muchová byla favoritka. Ale že to půjde tak snadno, to čekal málokdo.

Sázkové kanceláře vypsaly na českou teinstku kurz 1.60. Na soupeřku pak bookmakeři kurz vypočítali na 2.50. Ukázalo se, že to Rumunku ještě přecenili. Vzájemná bilance jasně vyznívala v prospěch Karolíny Muchové – s 33letou Cîrsteovou hrála 4x, z toho 3x vítězně. Poslední vzájemné střetnutí se datovalo na srpen 2023, tedy jen před měsícem. Muchová v Montréalu vyhrála 7:5 a 6:4.

Teď ale Muchová žádné drama nepřipustila. Možná i proto, že poprvé dostala šanci zahrát si ve večerních hodinách. Ve všech předchozích duelech kromě soupeřky čelila i nepříjemnému vedru, které v New Yorku v poledních hodinách panuje.

Cîrstea byla nejblíže zdramatizování zápasu ve čtvrtém gamu, kdy měla na raketě 9 brejkbolů. Chtěla snížit na 3:1. Ale Muchová zastavila každou její šanci. Zisk tohoto gamu byl klíčový. Odtud měla Muchová vydlážděnou cestu ke kanáru.

Druhý set začal snahou soupeřky o vzpouru, vedla 2:0. Ale Muchová se mohla opřít o přesné podání a dobrý pohyb na kurtu. Za chvíli byl stav otočen.

Utkání trvalo asi hodinu a půl. Karolína Muchová vyhrála 6:0 a 6:3. V semifinále na ni čeká velká výzva – domácí hvězda Coco Gauff. Hraje se v noci mezi čtvrtkem a pátkem.

Zdroj: autorský článek

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...