Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Hokej

Nervózní vstup do MS v hokeji a drahocenné 3 body. Češi porazili Slováky 3:2

Šly zvěsti o nejslabším reprezentačním týmu Slovenska za mnoho posledních let. Kanadský trenér Craig Ramsay s generálním manažerem Miroslavem Šatanem mohl v pátek 12. května na led nasadit jen 3 hráče působící v NHL. Přitom trojice Kňažko – Kelemen – Regenda se v zámoří letos sotva ukázala. Naopak Češi mají k dispozici řadu hvězd.

Jenže páteční odpoledne v Areně Riga přineslo nerovný souboj dvou někdejších federálních partnerů. Všechny góly napadaly v první třetině, Češi se ujali vedení 3:2. Po zbytek zápasu pak měli s nadšeně hrajícím soupeřem problémy příznivý stav udržet.

Ale popořadě. Jako první se do střeleckých listin mistrovství světa v hokeje zapsal v 5. minutě rodák z Ilavy Martin Chromiak. Stihl to dříve, než v souběžně hraném duelu Finska s USA rozvlnil síť první finský střelec Hartikainen. 20letému slovenskému křídlu tak už nikdo neodpáře primát prvního střelce MS 2023.

Na odpověď čekali čeští fanoušci jen 2 minuty. Pohlednou kombinaci zakončil matador Roman Červenka. 

Pak si ale vybral slabou chvíli Šimon Hrubec, kterému překvapivě dal kouč Jalonen přednost před jeho brankářskými kolegy. Rosandičovo nahození zpracoval velice nešikovně – doslova si puk hodil do brány.

Češi ale zbraně nesložili. Kempný sice dostal 2 minuty, ale v následném oslabení dali gól jeho spoluhráči. Prosadil se Lukáš Sedlák, jenž šikovně obtočil branku.

Důležitý okamžik přišel v 18. minutě. Slovák Mislav Rosandič, který před chvíli rozdával úsměvy po šťastném gólu, dostal 5 minut plus do konce utkání. Po jeho nárazu koleno na koleno to vypadalo, že Čech Jiří Černoch utkání vůbec nedohraje. Nakonec se karlovarský pracant do zápasu v druhé třetině vrátil.

To už Češi vedli 3:2, protože se v přesilovce rychle prosadil svým druhým gólem Lukáš Sedlák. Druhé dějství bylo hokejově méně záživné, ve třetím diváci sledovali urputné slovenské dobývání Hrubcovy klece. Také Češi měli spoustu šancí, v 52. minutě Tomášek nedal do odkryté branky, protože mu obětavý Koch do střely vložil brusli. Slováci si na konci vyzkoušeli hru bez gólmana. Ale skóre se už nezměnilo. Češi zapsali důležité první tři body do tabulky MS v hokeji.

zdroj:  Sport ČT

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...