Spikeball
Dynamická sportovní hra s míčkem a speciální síťovou trampolínkou má podobná pravidla jako beachvolejbal. I u spikeballu proti sobě stojí dva dvoučlenné týmy a spoluhráči si mohou mezi sebou nahrávat. Maximálně třetím dotykem však musí umístit míček do trampolínky. Na rozdíl od beachvolejbalu se spikeball hraje většinou jednou dlaní. Podává vždy tým, který zvítězil v předešlé výměně. Klíčové jsou v případě této zábavné hry zejména rychlost a přesnost. Vítězem je tým, jenž nasbírá 21 bodů.
Kanjam
Milovníci frisbee si nepochybně oblíbí kanjam. Nekontaktní sportovní hru s létajícím talířem a dvěma plastovými koši, vzdálenými od sebe 15 m. Hra je pro dva dvoučlenné týmy. Cílem je hodit frisbee od jednoho koše do druhého, přičemž spoluhráč stojící u druhého koše jej může za letu tečovat a umístit dovnitř. Stejně jako u spikeballu vyhrává tým, který jako první získá 21 bodů.

Kubb
Venkovní společenská hra pro dvě družstva o jednom až šesti hráčích se těší oblibě hlavně v severských zemích. Postupně se však šíří i do Evropy. Pro její nenáročnost si ji může zahrát prakticky kdokoliv. Spočívá v přesném házení kolíků na soupeřovy kubby (hranoly z těžšího dřeva) ve snaze je shodit a získat tak nad soupeřem výhodu do dalších herních situací. Své nenahraditelné místo ve hře má figurka krále s vyřezávanou hlavou, která je od začátku hry umístěna do středu hracího pole a v úplném závěru je nutné shodit i ji. V průběhu hry byste se jí ale měli vyhýbat jako čert kříži. Družstvo, které ji omylem shodí v průběhu hry před sražením všech kubbů protivníka, ihned prohrává. Kubb se hraje na tři kola a vítězem je družstvo, jež vyhrálo dvě ze tří her.

Podvodní hokej
Zatímco při ledním a pozemním hokeji to chce mít hlavně rychlé nohy, v tom podvodním umět zadržovat dech. Jak je patrné z názvu, hra se odehrává na dně bazénu. Soupeří v ní dvě družstva složená z deseti hráčů (šest v poli a čtyři náhradníci). Povinnou výbavou každého hráče jsou plavky, ploutve, silikonové rukavice, šnorchl, potápěčské brýle a speciální hokejka. Hraje se s olověným pukem potaženým pryží a vítězí družstvo, jež vsítí do soupeřovy branky více gólů. Hrací doba je 2 x 15 minut s 3minutovou přestávkou.

Slackline
Pod názvem slackline se skrývá moderní provazochodectví, tedy chůze či skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, nejčastěji stromy. Jedná se o zábavu pro děti i dospělé, při níž trénujete rovnováhu a zlepšujete držení těla. Díky balancování je zapojen hlavně střed těla (core), jehož procvičování a posilování bývá často opomíjeno. Začátečníci by měli volit popruhy o délce 5–10 m a později lze navyšovat. Co se týká šířky popruhů, jsou k dostání dva rozměry – 2,5 cm a 5 cm a volba je individuální. Někdo získá dojem větší stability na popruhu o šířce 5 cm, jiní chodidlem lépe obepnou užší popruh.

Máte s některým ze sportů či her vlastní zkušenost? Dejte nám vědět do komentářů.
Zdroje:
Žluté lázně, netradicnisporty.cz, lajny.cz, HRAS – svět deskových her a hlavolamů, stranypotapecske.cz
