Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Ostatní sporty

Neuvěřitelný obrat ve finálové sérii zajistil házenkářům Plzně mistrovský titul.

Zázrak. Neuvěřitelný počin. Těmito slovy lze popsat vývoj finálové série v extraligové házené. Házenkáři Plzně prohrávali s Karvinou již 0:2 na zápasy. Dokázali však sérii dotáhnout do rozhodujícího pátého finále. V něm si poradili s Karvinou 30:25 a získali tak šestý mistrovský titul za posledních deset let.

Zdroj: Stanislav Kašpárek
Zdroj: Stanislav Kašpárek

Karviná dokázala v sérii hrané na tři vítězné zápasy ovládnout první dva zápasy. První zápas ovládla Karviná o jedinou branku 32:31. Druhý zápas došel až do rozstřelu na sedmičky. V něm Karviná zvítězila 28:25.

Třetí a čtvrtý zápas byl však v režii Plzně, která nejprve v domácím prostředí zvítězila jednoznačně 36:29. Čtvrtý zápase se nesl v podobném duchu a Plzeň si přivezla z Karviné výhru 34:29.

Do rozhodujícího pátého utkání hraného v Plzni vstoupili lépe hráči Karviné. Obhájce titulu si v první polovině postupně vybudoval pětibodový náskok a vypadalo to, že hosté půjdou do kabin s pohodlným náskokem. Karvinští ale začali na úplném konci první poloviny chybovat a dovolili Plzni otočit skóre na 15:13 ještě do konce prvního poločasu. 

Hráčům Plzně díky tomu narostlo sebevědomí a dokázali přenést převahu i do druhého poločasu. Oproti tomu na hráčích Karviné ležela pověstná deka. Obhájci titulu zahazovali vyložené šance a zbytečně faulovali, což házenkářům Plzně vyhovovalo a i díky tomu si bezpečně hlídali náskok. Druhý poločas ovládla Plzeň 15:12 a celkově zvítězila 30:25.

Házenkáři Plzně tak ovládli kompletně letošní sezónu, v níž ovládli základní část i pohár. Pro Plzeň se jedná celkově o osmý titul. V historii samostatné soutěže je na tom lépe jen Karviná, která má titulů 12. Zajímavostí posledních let je, že oba rivalové se utkali již po páté ve finále extraligové sérii za sebou. Úspěšnější je zatím Plzeň, která zvítězila třikrát.

Zdroj:  autorský text, sport.cz, livesport.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...