Lyles je charismatický a komplikovaný sportovec, který si libuje v kontrastech. Miluje mangu a anime, rád maluje nehty a v tiskových konferencích neváhá zmínit svého terapeuta. Vítězství nad Jamajčanem Kishanem Thompsonem o pět tisícin sekundy ukázalo, jak těsná je hranice mezi vítězstvím a porážkou.
Lyles se rád považuje za nejrychlejšího muže na světě, přestože Thompson měl nejlepší čas roku. Neváhá kritizovat i jiné sportovce, jako například hráče NFL a NBA, za to, že se nazývají světovými šampiony. Před minulými olympijskými hrami v Tokiu se dokonce označil za trojnásobného olympijského vítěze, ale odjel jen s jedním bronzem.
V Paříži však Lyles ukázal, proč je právem považován za šampiona. Navzdory tomu, že ve svém rozběhu a semifinále nepředvedl nic výjimečného, ve finále se dokázal vzepřít nepříznivému začátku a v závěrečných metrech porazil Thompsona, který pod tlakem zaváhal.
Lylesovo vítězství není jen o fyzické zdatnosti, ale také o jeho psychické přípravě. S pomocí svého trenéra Lance Braumana a intenzivní terapie si vybudoval odolnost, která mu umožnila udržet klid a preciznost v klíčových momentech.
Budoucnost je otevřená. Každý velký šampion na 100 metrů, od Jesseho Owense po Usaina Bolta, musel představovat víc než jen rychlé nohy. Lyles nyní čelí výzvě, aby se stal nejen šampionem, ale také ikonou a symbolem moderní atletiky. Jeho vítězství v Paříži je začátkem nové éry, kde může být právě on tou tváří, kterou sport hledal.
Zdroj: theguardian.com