Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Sport

Hokejista Jan Rutta přivezl Stanley Cup do Prahy!

Dvojnásobný šampion NHL Jan Rutta si konečně mohl přivézt nejcennější trofej do rodné země. Jednatřicetiletý obránce triumfoval s Tampou Bay Lightning podruhé v řadě, loňské oslavy mu však neumožnila pandemie koronaviru. Letos se už mohl radovat společně se svými nejbližšími i fanoušky. Nejdříve pohár ukázal v mateřském Písku, poté zamířil do Prahy. „Konečně si to můžu užít. Je to super,“ zmínil Rutta, jenž do české metropole dorazil ve výborné náladě. Přinášíme vám exkluzivní fotoreportáž.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Nejúspěšnější český obránce posledních let převzal pohár od svého spoluhráče Ondřeje Paláta, který ho o den dříve ukázal v rodném Frýdku-Místku. Jednatřicetiletý bek vyzvedl Stanley Cup na letišti ve Strakonicích a hned s ním zamířil do Písku, odkud pochází. Na slavnou trofej se přišly podívat stovky fanoušků – nejen dospělí, ale i děti.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

„Byl jsem strašně hrdý, že jsem mohl pohár přivézt do města, kde jsem se narodil, a ukázat ho všem svým kamarádům, s kterými jsem vyrůstal. To bylo asi úplně nejvíc z celého dne,“ řekl Jan Rutta. Do Písku přivezl Stanleyův pohár před sedmnácti lety obránce Stanislav Neckář. Tehdy čtrnáctiletý Jan Rutta má z té doby dokonce s pohárem fotografii. „Už tenkrát jsem to vnímal, ale neříkal jsem si, že za deset let musím dovézt ten pohár já. Pokud jsem ale dneska přesvědčil nějaké děti k tomu, aby u hokeje zůstaly, tak budu jedině rád,“ uvedl písecký rodák.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Pak se stříbrným pohárem přesunul minibusem do Prahy. Stanley Cup se objevil na Staroměstském náměstí, našel si i cestu do pražských hospod, kde ho zaplnilo pivo i guláš. „Chutná to stejně, ale všem budu říkat, že to chutnalo daleko líp. Myslím si, že se to nepoštěstí každému a jsem za to strašně rád,“ řekl Rutta v rozhovoru pro CNN Prima News.  

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Na závěr dne zamířila nejslavnější hokejová trofej do areálu Rosmarina, kde na ni čekaly desítky fanoušků i spoluhráči z reprezentace. Objevil se zde například Jakub Voráček nebo Andrej Šustr. Jakmile Rutta s pohárem Lorda Stanleyho dorazil, všichni ho přivítali velkým potleskem. Poté zadák Tampy Bay vyzval všechny přítomné, aby se společně s pohárem vyfotili. „Tak kdo se s ním chce vyfotit? Tak pojďte všichni,“ prohlásil Rutta s úsměvem.

Jeden z 28 českých vítězů Stanley cupu následně podepisoval dresy, kšiltovky, puky i fotografie. Se svými fanoušky stihl pořídit i společné fotografie.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

V našem nedávném rozhovoru Jan Rutta prozradil, že ho nejvíce mrzelo, že během zisku i obhajoby Stanley Cupu nemohl být přítomen jeho otec. „Doufám, že si to teď vynahradil. Baví se a já mám z toho strašnou radost. Snad si to užívá,“ dodal na závěr dvojnásobný český šampion.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Vrabci na střeše si o tom štěbetali už dlouho, ale ani jeden z nich vztah zatím oficiálně nepotvrdil. Po zhlédnutí 11. epizody reality show...