Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Fotbal

Pavel Vrba ve Spartě skončil: Tohle není trenérem! Rosický ven, požadují rozzuření fanoušci

Nedělní debakl fotbalové Sparty v Plzni má tvrdou dohru. Letenští se ocitli mimo hru o titul, což zlomilo vaz kouči Pavlu Vrbovi, který v pondělí ve funkci skončil. Pražský klub to oznámil na svých oficiálních stránkách. Místo potlesku od fanoušků však vedení Sparty schytává obrovskou vlnu kritiky.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

„Nedokážu si vysvětlit, proč jsme odehráli tak špatný zápas,” krčil rameny trenér Vrba ve Štruncových sadech po zasloužené porážce 0:3. Šanci na nápravu už nedostane.

Pavel Vrba se stal hlavním koučem Sparty v únoru 2021 a tým dovedl v uplynulém ročníku ke druhému místu v lize. Letenští si pod jeho vedením zahráli základní skupinu Evropské ligy a následně play off jarní části Konferenční ligy, v němž však hned na úvod vypadli s Partizanem Bělehrad.

Na začátku jara prodloužil Vrba smlouvu na Letné do června roku 2023. Kufry nakonec balí ještě před koncem stávající sezony. S Vrbou odcházejí i jeho asistent Zdeněk Bečka a trenér brankářů Martin Ticháček. Zbytek sezony odkoučuje na lavičce áčka dosavadní trenér rezervy Michal Horňák, s nímž budou spolupracovat dosavadní asistent Luboš Loučka a trenér brankářů Michal Špit. Béčko dočasně převezme trenér Petr Janoušek.

Konec Vrby? Fanoušci zuří

O Spartě je známé, že problémy řeší výměnou trenéra. Za poslední čtyři roky se jedná o sedmého trenéra, který na lavičce Sparty neuspěl. Dobře vědomi jsou si toho i fanoušci, které zpráva o vyhazovu Pavla Vrby pěkně namíchla. Chybu nevidí na straně trenéra, nýbrž na straně vedení. „Nejsem fanoušek pana Vrby, nicméně mě zaráží to, že neustále měníme v soukolí stejné kolečko, i když je prokazatelné, že jeho výměnou se dlouhodobě nic nezmění. Škoda no…,“ napsala příznivkyně Letenských. „Mělo by rezignovat celé vedené. Díky za vše, trenére,“ přidal se další fanoušek .

To asi úplně nebude trenérem. Vycházet celý vedení a 80 % hráčů, kteří na Spartě nemají co dělat. Furt to samý dokola, přijde nový trenér, par zápasů bude dobrých a pak se to vrátí do starých kolejí. My chceme Spartu!“ napsal další naštvaný sparťan.

Pod příspěvkem se nejvíce objevují komentáře „Rosický ven.“ Fanoušci Rosickému zazlívají především to, že v zimě nepřivedl žádné posily. Kritiku schytává také generální ředitel Sparty František Čupr. Fanoušci jsou také naštvaní z toho důvodu, že hlavní trenér skončil ve své funkci před důležitým finále poháru, které z důvodu špatného počasí bylo odloženo na 18. května. Sparta může tak zakončit sezonu ziskem trofeje, pokud ve finále porazí Slovácko. 

„Totální výsměch vedení. Vrbu jsem nějak nemusel, ale tohle nechápu, navíc 10 dní před finále poháru. Hlavní problém je vedení a to by mělo jít celý do pr*ele včele s Čuprem a Rosickým,” nebral si servítky vytočený fanoušek.

Nový trenér Sparty by měl být znám během několika dnů. Spekuluje se o několika jménech, a jak nedávno informoval server Sport.cz, Sparta se poohlíží po novém trenérovi v Německu.

Zdroj: Sport.cz, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Vrabci na střeše si o tom štěbetali už dlouho, ale ani jeden z nich vztah zatím oficiálně nepotvrdil. Po zhlédnutí 11. epizody reality show...