Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Plzeň je pošesté mistrem ligy! Podívejte se na video z kabiny natočené Jean-David Beauguelem i vtipný pozápasový rozhovor

Do poslední chvíle se jim příliš nevěřilo, přesto plzeňští fotbalisté ve středu stvrdili šestý mistrovský titul. „Tak jsme vám ty medaile přivezli!“ hlaholil veselý Pavel Horváth, někdejší kapitán a současný asistent Michala Bílka, při příjezdu ke stadionu. Jak probíhaly mistrovské oslavy?

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Viktoria po třech sezonách vystřídala na trůnu pražskou Slavii, která remízou 1:1 v Ostravě potvrdila, že se jí nadstavba vůbec nepovedla. Plzeň naopak slaví díky výhře 2:0 na půdě Hradce Králové kolo před koncem.

Západočeši jásali dvakrát. Nejprve po závěrečném hvizdu svého zápasu s „Votroky“, který s přehledem zvládli 2:0. Hráči a realizační tým pak spolu s majitelem Adolfem Šádkem utvořili na hřišti kruh, v němž na mobilu sledovali, jak dopadne Slavia v Ostravě. Teprve pak celá Plzeň propukla v obrovskou euforii, protože se stala pošesté českým šampionem!

Na veřejnosti jen málokdy emotivní trenér Michal Bílek si skryl hlavu do dlaní. Jako by pořád nevěřil… Hned ho obejmul jeho asistent Pavel Horváth, důležitý muž pro plzeňskou úspěšnou mašinu. Netrvalo dlouho a hráči ho vyhazovali do vzduchu.

Zdroj: ČTK
Pavel Horváth a Michal Bílek se radují ze zisku mistrovského titulu.
Zdroj: ČTK

Na scéně se následně objevily mistrovské kšiltovky a trička, která si čerství vítězové oblékli a odpálili společný mejdan s fanoušky, kteří obsadili celou protilehlou tribunu. Mezi nimi nechyběl ani bývalý klíčový obránce a plzeňská legenda David Limberský, který se podílel na všech předchozích pěti titulech.

Už na cestě z Mladé Boleslavi do Plzně se na benzínkách doplňovalo „palivo“, vévodilo pochopitelně plzeňské pivo a šampaňské. Hráči po příjezdu do Štruncových sadů nejprve zamířili do šatny. Tančili, zpívali, zapalovali se vítězné doutníky. Vše sledovaly pod okny desítky fanoušků, kterým rozdovádění hráči mávali a reagovali na jejich pokřiky. Bogy, zůstaň,“ znělo jedno z přání od plzeňských příznivců směrem k nejlepšímu střelci ligy, jenž Viktorii v létě po skončení smlouvy nejspíš opustí.

Právě Jean-David Beauguel patří mezi největší showmany kabiny. Není proto divu, že na svém instagramovém profilu umístil video, kde se nejprve skvěle baví se svými spoluhráči a následně se přesune na Parkán. Na místo, kde plzeňští fotbalisté už dlouhá léta zapíjejí úspěchy nebo zahání žal z porážek.

Oficiální oslavy proběhnou až v neděli po utkání proti ostravskému Baníku, po němž hráči zvednou nad hlavu mistrovský pohár a převezmou medaile. Chystá se tradiční velká akce na náměstí s dopředu nachystaným programem.

Vše se uzavře úterním Limbovým finále, kde se s hráčskou kariérou rozloučí David Limberský a současný tým poděkuje fanouškům za úspěšnou sezonu.

Zdroj: iSport.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...