Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Plzeň, nebo Slavia? Fotbaloví experti tipují, kdo získá mistrovský titul

Tento víkend začaly první zápasy v nadstavbové části, která definitivně rozhodne o tom, kdo se stane letošním mistrem Fortuna:Ligy. Ve hře o titul zůstaly po základní části Slavia s Plzní. Kdo nakonec zvedne nad hlavu mistrovský titul? Podívejte se na názory českých fotbalových expertů.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

V šestičlenné skupině o titul jsou Slavia, Plzeň, Sparta, Slovácko, Ostrava a nováček z Hradce Králové. První tři týmy budou mít výhodu tří domácích zápasů, zbylá trojice se představí doma jen dvakrát. Slavia vstoupí do nadstavby s jednobodovým náskokem na druhou Plzeň, kterou doma přivítá v druhém kole. Nutno podotknout, že Viktoria Plzeň byla před sezónou veřejností naprosto podceňovaná.

Letenští po výbuchu v Olomouci, kde prohráli 0:2, jsou mimo hru o zisk titulu. Pavel Vrba by musel se svými svěřenci v nadstavbě vyhrát úplně všechny zápasy, a ještě doufat v nečekané ztráty Slavie i Plzně. Šance na zisk titulu je čili v podstatě mizivá, což dobře vědí i fotbaloví experti. Koho tedy favorizují na celkové prvenství?

David Sobišek

Moderátor a reportér stanice O2 TV Sport David Sobišek favorizuje pražský celek. „Titul podle mě vyhraje Slavia. Má nejlepší výchozí pozici, má nejkvalitnější i nejširší kádr, a ještě k tomu disponuje zkušenostmi z těžkých bitev v evropských pohárech. Z marodky se jí v posledních týdnech vrátili důležití hráči, hlavně forma Lukáše Provoda je impozantní.

Psychologickou výhodou může být pro slávisty i fakt, že ví, jak obstát v boji o titul, když hraje o čtvrtý v řadě! Velkým plusem je domácí pořadatelství zápasů, protože v Edenu přivítá Plzeň, Slovácko a Spartu. Na stadiony těchto soupeřů jet prostě nechcete. Fakticky vede Slavia ligu o jeden bod, ale prakticky o dva. V případě rovnosti bodů s Plzní by se i tak radovali červenobílí, protože po základní části se zohledňuje pořadí po základní části. Všechny tyto aspekty dělají ze Slavie favorita na titul číslo jedna,“ je přesvědčený šéf fotbalové redakce O2 TV Sport.

Zdroj: ČTK
Slavia má už tři mistrovské tituly v řadě.
Zdroj: ČTK

Petr Svěcený

Známý sportovní moderátor věří víc Slavii, přesto Plzeň v boji o titul nezatracuje. „O titulu podle mě rozhodne 2.kolo nadstavby a zápas v Edenu. Tím, že Slavia bude hrát doma a vlastně ji stačí remíza, favorizuji ji. Pokud by se ale Viktorce povedlo Eden vyloupit, už ji Slavia nechytí. Takže klíč k titulu leží v neděli 1. května v Edenu,“ míní moderátor zábavné show Tiki-Taka.

Milan Štěrba

Zkušený fotbalový komentátor a moderátor Milan Štěrba také favorizuje spíše Slavii. „V boji o titul si to v nadstavbě rozdají Slavia a Plzeň. Čekám, že to bude vyrovnaný souboj do poslední minuty. Klíčovou roli může sehrát vzájemný zápas, ve kterém bude mít Slavia výhodu domácího prostředí. I s ohledem na aktuální střeleckou formu sešívaných se proto domnívám, že mistrovský titul nakonec zůstane v Edenu,“ tipuje šéfkomentátor a vedoucí fotbalové sekce stanice Nova Sport.

Petr Švancara

Pravidelný host zábavné show Tiki-Taka a fotbalový expert O2 TV Sport je přesvědčený, že titul se bude slavit v Edenu. „Za mě vyhraje Slavie, Plzni smekám za 2. místo, ale Slavie to zvládne, má víc lídrů, lepší kádr, kvalitu. Ve všech řadách bez výkyvu, zkušenost a sebevědomí. Další výhoda je domácí prostředí, velmi dobrá forma více hráčů i náhradníků. Dá se říct, že nemají slabinu,“ má jasno bývalý profesionální fotbalový útočník.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Jan Rajnoch

Bývalý profesionální fotbalista Jan Rajnoch také favorizuje Slavii. „Nejvíc věřím Slavii nejen proto, že je k tomu bodově nejblíž, ale i z toho důvodu, že má nejlepší los. Všechny nejsilnější týmy má doma a samozřejmě má i nejširší a nejzkušenější kádr, útočí na čtvrtý titul v řadě. Pokud neprohraje doma s Plzní, neuteče jí. Plzeň letos předvedla sympatické výkony a nasbírala spoustu bodů, ale myslím si, že fotbalově na Slavii nemá. To samé platí i pro Spartu,“ míní fotbalový expert stanice O2 TV Sport.

Horst Siegl

„O titulu se pravděpodobně rozhodne v zápase Slavie s Plzní. Kdo zvládne tohle utkání, myslím si, že se stane mistrem. Slavia má ale podle mě k titulu nejblíž i tím, že má jednobodový náskok a nadstavbu začíná s lehčím soupeřem,“ uvedl fotbalový expert Horst Siegl.

Bývalý profesionální fotbalista zároveň zkritizoval výkon Sparty, za kterou v minulosti hrál. Sparta si zadělala na velký problém tím, že zápas v Olomouci nezvládla hlavně tím, jak se tam prezentovala. Takhle se o titul nehraje, takže se musí okamžitě omluvit fanouškům v zápase s Ostravou.“

Letenští svůj zápas s Baníkem zvládli, vyhráli 3:1 a nyní v neúplné ligové tabulce ze třetího místa ztrácí na vedoucí Slavii 4 body. Šlágr mezi první Slavií a druhou Plzní se odehraje 1. května, derby pražských „S“ bude hostit rovněž Eden až v závěrečném pátém kole skupiny o titul.

Zdroj: Sport.cz, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...