Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Po Sereně Williamsové končí kariéru i Roger Federer: Odchod do tenisového důchodu oznámil v emotivním projevu

Tenisový svět brzy přijde o velké jméno. Jeden z nejlepších hráčů v historii Roger Federer totiž dnes prostřednictvím sociálních sítí rozesmutnil fanoušky po celém světě, když v emotivním projevu oznámil konec své bohaté a úspěšné kariéry. Bývalý první tenista světa a vítěz dvaceti grandslamů příští týden po Laver Cupu pověsí svou hvězdnou kariéru na hřebík.

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com
Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Jednačtyřicetiletý rodák z Basileje dlouho sváděl napínavé souboje s Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem o post světové jednotky i o prvenství v počtu grandslamových titulů. Poslední tři roky ho však často omezovala různá zranění. Podrobil se několika operacím kolena, v roce 2020 odehrál pouze šest zápasů a vloni třináct. Na kurtech se jeden z nejlepších tenistů všech dob naposledy představil loni ve Wimbledonu a ještě nedávno doufal, že se k soutěžnímu hraní vrátí.

Po těžkém rozhodování se proto rozhodl ukončit kariéru, ve které získal všechno, co se dalo.  „Pro návrat do vrcholné formy jsem udělal všechno, ale tělo mi dalo jasnou odpověď. Je mi 41 a za 24 let jsem odehrál přes 1500 zápasů,“ uvedl Federer na Twitteru. „Laver Cup v Londýně bude moje poslední ATP akce. I potom budu hrát tenis, ale ne na grandslamech nebo okruhu,“ přidal Federer.

Rodák z Basileje se na profesionálním okruhu pohyboval přes 20 let, během kterých odehrál přes 1500 zápasů. Má na kontě celkem 103 titulů a také dvě olympijské medaile. V Pekingu v roce 2008 získal se Stanem Wawrinkou zlato ve čtyřhře, chybí mu pouze zlatá olympijská medaile ve dvouhře. Tu měl na dosah na OH v roce 2012, ale ve finále byl nad jeho síly domácí Brit Andy Murray.

„Rozhodnutí skončit je trochu hořké, protože mi tenis bude hodně chybět. Ale také si uvědomuji, že jsem měl ohromný talent, který jsem využil beze zbytku a navíc mnohem déle, než bych si dokázal představit,“ řekl Federer. „Takže z celého srdce děkuju všem lidem na světě, kteří jste malému podavači míčků z Basileje pomohli splnit dětský sen. A velké dík také patří tenisu – miluju tě a nikdy tě neopustím,“ uzavřel Federer.

V emotivním čtyřminutovém projevu také poděkoval své slovenské manželce Mirce.Ta byla při všech jeho významných úspěších a mají spolu i čtyři krásné děti.

S úspěšnou tenisovou kariérou se s největší pravděpodobností rozloučí i čtyřicetiletá tenistka Serena Williamsová. Vítězka třiadvaceti grandslamových titulů z dvouhry sehrála zřejmě poslední utkání v tenisové kariéře na nedávném turnaji US Open, kde ve 3. kole prohrála s Australankou Ajlou Tomljanovic. Po této porážce hvězdná tenistka neuhlídala slzy, ze dvorce navíc odcházela za doprovodu písně The Best od Tiny Turner.

Zdroj: Sport.cz, ČTK, Evropa2.cz, Čas.sk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...