Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Hokej

Podceňovaná česká dvacítka předvedla na juniorském MS senzaci! Kde jste teď, věční kritici?

Žádný fanoušek českého hokeje, který si ve čtvrtek ráno přivstal, rozhodně neprohloupil. Čeští junioři ve čtvrtfinále mistrovství světa v Kanadě totiž senzačně porazili silný výběr USA 4:2, a poprvé od roku 2018 si tak zahrají o vysněné medaile. Nečekaná facka od Lotyšska nakopla tým kouče Radima Rulíka k zatím nejpovedenějšímu výkonu na turnaji v Edmontonu.

Zdroj: Česká hokejová reprezentace
Zdroj: Česká hokejová reprezentace

Obrovské nadšení Čechů z vyřazení velkého favorita bylo patrné okamžitě po konci třetí třetiny. Vždyť se české dvacítce povedlo srazit Spojené státy americké poprvé od prosince 2011 a do semifinále postoupil po čtyřech letech. „Prostě jsme to chtěli víc, a proto jsme vyhráli. Jen jsme blokovali střely, jedli jsme puky a měli jsme úspěch,“ řekl po skvělé výhře kapitán Jan Myšák.

„Byl to z naší strany skvělý týmový výkon,“ prohlásil obránce David Špaček na webu mezinárodní hokejové federace. „Myslím, že každý z nás do toho dal naprosto vše. Bylo tam úplně všechno – slzy, pot a krev. Hráli jsme dnes mnohem více jako tým a mohli jsme sami dobře vidět, že právě to byla také cesta k vítězství,“ dodal Špaček.

Gólem a dvěma asistencemi se na výhře nad obhájci zlata, kteří v Kanadě dosud neprohráli, podílel útočník Jiří Kulich. Spolehlivý výkon podal brankář Tomáš Suchánek, který si připsal 28 zákroků. „Je to sen?“ napsal devatenáctiletý gólman na Twitteru chvíli poté, co parádním počinem v brance vychytal giganta z USA a výrazně pomohl dotáhnout Česko do semifinále.

S euforií odcházeli z plna hrdla jásající Češi i do kabiny. „Jo, do p**e!“ vykřikl útočník Michal Gut jako jeden z posledních reprezentantů mířících do šatny, kde došlo i na tradiční český pokřik: Kdo neskáče, není Čech!

Také na sociálních sítích fanoušci jásali a českým juniorům gratulovali k velkému úspěchu. „Tak to jsem tedy opravdu nečekal. Nevěřil jsem vám, ale vy jste mě přesvědčili, že taková malá země dokáže opravdu velké věci. Děkujeme za to,“ napsal jeden z dotatých fanoušků.

Všem kritikům zavřeli pusu

Také na sociálních sítích fanoušci jásali a českým juniorům gratulovali k velkému úspěchu. „Tak to jsem tedy opravdu nečekal. Nevěřil jsem vám, ale vy jste mě přesvědčili, že taková malá země dokáže opravdu velké věci. Děkujeme za to,“ napsal jeden z dojatých fanoušků. „Vyplatilo se vstávat,“ přidali se další fanoušci.

Někteří fanoušci se také obuli do českých „hokejových expertů a věčných kritiků,“ kteří nedávali českým juniorům vůbec žádnou šanci k postupu do semifinále. „Hoši? Kde jste teďka? Vy, kteří jste psali, jak dostaneme desítku, atd.“ napsal jeden z fandů. „Kde jste teď, haters?“ přidal se další.

Dalšími soupeři svěřenců trenéra Radima Rulíka bude v pátek domácí Kanada.

Zdroj: Sport.aktualne.cz, iSport.cz, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...