Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Pohár BJK: Které tenistky nás budou reprezentovat na jedné z největších tenisových událostí?

Mimořádná tenisová akce Billie Jean King Cup se nezadržitelně blíží. Turnaj mistrovství světa dvanácti ženských družstev se uskuteční v Praze začátkem listopadu. České tenistky povedou do bojů olympijské medailistky z letošních her v Tokiu Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Zlaté deblistky ve včerejší nominaci kapitána Petra Pály doplnily stříbrná singlistka Markéta Vondroušová, Tereza Martincová a případně na čtyřhru Lucie Hradecká. Chybět naopak budou Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Karolína Muchová.

Zdroj: ČTK
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, Zdroj: ČTK

„Ze sestavy mám velmi dobrý pocit. Tým je opravdu silný a holky velmi odhodlané. Máme grandslamovou vítězku, olympijské medailistky a čtyři varianty do dvouher i čtyři do čtyřhry. Musíme mít nejvyšší ambice,“ řekl kapitán Pála při oznámení nominace. „Tým je silný a podle mě z něj jde respekt, strach,“ dodal šéf svazu Ivo Kaderka a věří, že tenistky soutěž znovu ovládnou.

Češky jsou v soutěži nejúspěšnějším týmem poslední dekády. Od roku 2011 získaly šest z jedenácti trofejí. Pět zbývajících titulů vybojovalo ještě Československo. Naposledy slavily stříbrný pohár právě v Praze roce 2018, přičemž tehdy se ještě hrálo starým systémem.

Zdroj: Shutterstock
Tereza Martincová
Zdroj: Shutterstock

Česká tenistka Barbora Krejčíková byla před třemi lety součástí týmu, který v O2 areně porazil ve finále Američanky. Tehdy přijela narychlo z dovolené jako náhradnice, tentokrát už bude jedničkou. Letošní vítězka Roland Garros je pátá ve dvouhře a ve čtyřhře žebříček vede.

Součástí vítězného fedcupového týmu byla dvakrát i Karolína Plíšková, jež se nyní chce připravit na Turnaj mistryň, který se hraje v týdnu po Fed Cupu. „Termínová listina je hrozně náročná, člověk musí občas dělat těžká rozhodnutí, kde bude hrát a kde bude chybět. Já se zkusím připravit na Turnaj mistryň, kde bych chtěla dojít co nejdál,“ řekla Plíšková a dodala: „Věřím, že sestava Česka je hodně silná a bude úspěšná.“

Zdroj: Shutterstock
Karolína Plíšková
Zdroj: Shutterstock

Z premiérového finále Billie Jean Cupu se omluvila také Petra Kvitová. Důvodem je hlavně psychická únava. „Už je to pro mě o dvou třech turnajích do konce sezony, a pak si potřebuji odpočinout hlavně mentálně. Fyzicky to pro mě taky bylo hrozně náročné. Měla jsem spoustu zranění a tělo už to moc nezvládá. Takže to dojedu, jak nejlíp budu moct. A pak budu hodně odpočívat,“ prohlásila Kvitová před začátkem zářijového tenisového turnaje WTA v Ostravě. Chybět bude také Karolína Muchová, jež z důvodu nedoléčeného břišního svalu předčasně ukončila sezónu.

I přes neúčast Plíškové, Kvitové a Muchové má kapitán Pála s Krejčíkovou, Vondroušovou a Siniakovou stále silný tým. „Je obrovská výhoda, že mám takový výběr a je kam sáhnout. V tomhle nám můžou konkurovat jen Američanky. Věřím, že se to ukáže na kurtu,“ řekl Pála.

Zdroj: Shutterstock
Markéta Vondroušová
Zdroj: Shutterstock

Turnaj mistrovství světa dvanácti ženských družstev se uskuteční v O2 areně a O2 universum na tvrdém povrchu od 1. do 6. listopadu. Češky zahájí boje ve skupině 1. listopadu duelem s Německem. Druhé utkání sehrají o tři dny později se Švýcarskem. Do semifinále postoupí jen vítězky skupiny.

V sestavě Německa nechybí trojnásobná grandslamová šampionka Angelique Kerberová, kterou doplňují Andrea Petkovicová, Anna-Lena Friedsamová a mladé Jule Niemeierová a Nastasja Schunková. Švýcarky spoléhají na světovou desítku a olympijskou vítězku Belinu Bencicovou, Jil Teichmannovou, Viktoriji Golubicovou a Stefanii Vögeleovou.

Zdroj: Shutterstock
Lucie Hradecká
Zdroj: Shutterstock

„V cestě nám stojí oba týmy, protože Kerberová je samo o sobě velké jméno a hrají se jen tři zápasy. Švýcarky jsou podle očekávání v nejsilnější sestavě a nechám se překvapit, koho postaví na dvojky a jestli nasadí čtyřhru v olympijském složení,“ uvedl Pála a na mysli měl dvojici Bencicová, Golubicová, jež podlehla ve finálové čtyhře v Tokiu Krejčíkové se Siniakovou.

Předprodej vstupenek začne v poledne ve středu 6. října v sítích Ticketportal a Ticketmaster. Doufejme, že turnaj proběhne za minimálních covidových opatření vzhledem k tomu, že přibývá počet nakažených. Mysleme ale pozitivně.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...