Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Před dvěma lety daroval 25 tisíc dolarů na boj s australskými požáry, teď v Austrálii není vítán

Pro dobrotu na žebrotu. Když srbský tenista Novak Djokovič začátkem roku 2020 finančně pomáhal obyvatelům Austrálie v boji s ničivými požáry, sklízel obdiv a respekt pro své velkorysé srdce. Na to už ale „protinožci“ očividně zapomněli. Na letišti předvedli vůči srbskému tenistovi doslova nedůstojné chování, za které by se mu měli snad i omluvit.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

„Austrálie je úžasná a vřelá země, na začátku každé sezony se tu cítíme jako doma. Proto je pro nás zničující vidět tak obrovské škody na divokých zvířatech a přírodě způsobené požáry. Tento dar je jménem všech hráčů ATP. Naše myšlenky a podpora je se všemi, kterých se to týká,“ řekl Djokovič po finále ATP Cupu, na němž hráči vybrali 383 000 liber (500 000 dolarů) na pomoc v boji proti devastujícím australským požárům.

Zúčastnil se také charitativní exhibice na pomoc Austrálii, sám za sebe poslal po vzoru Marie Šarapovové 25 tisíc amerických dolarů a teď… Teď je za protekčního bastarda, což mu dalo silně pocítit nejen obyvatelstvo Austrálie, ale především tamní vláda.

Djokovič se po příletu do Melbourne dostal do problémů kvůli špatnému typu víza, které mu nyní bylo zrušeno. Srbský hráč chtěl údajně do Austrálie vstoupit na základě dokumentu, který neumožňuje zdravotní výjimku z očkování proti koronaviru. Australské úřady mu odepřely vstup do země a podle informací listu The Age musí ještě ve středu odcestovat.

Udělení výjimky pro Djokoviče v Austrálii vyvolalo vlnu nevole. Je tedy velmi zvláštní, že k něčemu tak absurdnímu vůbec došlo. Šokující drama na letišti navíc umocnil způsob, s jakým bylo s hvězdným tenistou zacházeno. Djokovič byl umístěn do místnosti na letišti. Nikdo k němu nemůže,“ byl mu zabaven mobilní telefon a místností hlídali dva policisté. Trochu moc po tom všem, co pro Austrálii udělal, nemyslíte?

Není divu, že se do celé situace vložila srbská vláda. Pomoc Djokovičovi nabídl srbský prezident Aleksandar Vučič. „Řekl jsem našemu Novakovi, že je s ním celé Srbsko a že naše úřady dělají, co mohou, aby to obtěžování nejlepšího tenisty světa okamžitě skončilo,“ uvedl Vučič v prohlášení na Instagramu.

Tým dvacetinásobného grandslamového šampiona měl požádat o špatný typ víza. Pohraniční služba kvůli tomu kontaktovala vládu státu Victoria. „Federální vláda se dotázala, zda podpoříme žádost Novaka Djokoviče o vstupní víza do Austrálie. Neposkytneme Novaku Djokovičovi individuální podporu při žádosti o víza, aby se zúčastnil Australian Open 2022. Vždycky jsme jasně deklarovali dvě věci: schvalování víz je záležitostí federální vlády a zdravotní výjimky jsou záležitostí lékařů,“ uvedla na Twitteru ministryně sportu státu Victoria Jaala Pulfordová.

Zdroj: Shutterstock
Srbský tenista je devítinásobný vítěz Australian Open.
Zdroj: Shutterstock

O vakcinační výjimku požádalo 26 tenistů. Craig Tyley, ředitel Australian Open, podle svých slov dělal vše pro to, aby na prvním grandslamovém turnaji sezony hráli všichni nejlepší. Celý svět ale jen řeší Djokoviče. Jen on dostal výjimku. Klasika. Tato tragikomedie bude mít pravděpodobně ještě dohru.

Zdroj: Tennis365, Sport.cz, Tenisový svět

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...