Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Sport

Šílenství jménem Super Bowl: 56. ročník finále NFL bude nabitý hvězdnými hosty

Kdo nezná Super Bowl, jako by ani nebyl. Nejočekávanější sportovní událost roku startuje již 13. února na stadionu SoFI v Los Angeles v Kalifornii. Finále NFL každoročně přitáhne k obrazovkám miliony fanoušků. Pokud mezi ně patříte i vy, můžete jej sledovat na televizním kanále NBC, streamovat na Peacock nebo pomocí aplikace NBC Sports App.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Krátce o Super Bowl

Super Bowl je největším sportovním svátkem v USA a hraje se již od roku 1967. Jedná se o finálový zápas, kterým vrcholí play-off severoamerické National Football League (NFL) v americkém fotbale. Americký fotbal je v Americe sportem číslo jedna.

Kdo vystoupí během poločasové show Super Bowl 2022?

Na jednom z největších podií na světě vystoupí Dr. Dre, Eminem, Mary J. Blige, Snoop Dogg a Kendrick Lamar. Mary J. Blige je jedinou interpretkou, která již na Super Bowlu vystupovala, a to konkrétně v roce 2001. NFL na svém Twitteru zveřejnila poločasový trailer těchto pěti umělců, který již zhlédlo 9 milionů lidí.

Účinkující za poločasovou show Super Bowl nedostávají žádný honorář. Pro umělce, kteří vystupují na Super Bowl je publicita více než dostatečnou kompenzací. A kdo bude zpívat na Super Bowl 56 národní hymnu? To zatím nebylo prozrazeno, ale rozhodně se máme na co těšit.

Zdroj: ČTK
Loňské finále Super Bowlu v Tampě
Zdroj: ČTK
Průkopník Dr. Dre

Dr. Dre, vlastním jménem Andre Young, je jedním z amerických průkopníků současné hip-hopové scény a gangsta rapu. Byl členem skupiny N.W.A. a je šestinásobným držitelem ceny Grammy. Dr. Dre je také známý jako podnikatel. Založil hudební vydavatelství Aftermath Entertainment a vytvořil sluchátka Beats.

Cordozar Calvin Broadus alias Snoop Dogg

Cordozar Calvin Broadus, známý jako Snoop Doggy Dogg, je americký rapper, který byl dvanáctkrát nominován na cenu Grammy. Legendární producent, herec a podnikatel za svou kariéru vydal 18 studiových alb.

inseltown / Shutterstock.com
Snoop Dogg
Foto: Tinseltown / Shutterstock.com
Legendární Eminem

Eminem, narozený jako Marshall Bruce Mathers III., je jedním z nejznámějších rapperů na světě. Na svém kontě má 15 cen Grammy.

Kdo jsou Mary J. Blige a Kendrick Lamar?

Mary Jane Blige je R&B zpěvačka, osminásobná vítězka ceny Grammy, producentka, textařka a herečka. Od roku 1991 vydala 13 studiových alb. V roce 2017 byla za svůj výkon v dramatu Mudbound nominována na Oscara.

Andrea Raffin / Shutterstock.com
Mary J. Blige
Foto: Andrea Raffin / Shutterstock.com

Kendrick Lamar je americký rapper a na svém kontě má již 13 cen Grammy. V roce 2018 získalo jeho album „DAMN“ Pulitzerovu cenu za hudbu.

Zdroj: Sportingnews, Foxnews

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...