Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Slavia senzačně prohrála. Fanoušci se obuli do výkonu tří hráčů základní sestavy

Tohle čekal málokdo. Fotbalisté pražské Slavie v 1. kole nadstavbové části překvapivě padli na půdě Hradce Králové 3:4, a klesli tak na druhé místo tabulky za vedoucí Plzeň. Pražané si tímto nepříznivým výsledkem zkomplikovali boj o čtvrtý titul v řadě. Jak na prohru reagoval trenér Jindřich Trpišovský? Které hráče zkritizovali fanoušci?

Zdroj: SK Slavia Praha
Zdroj: SK Slavia Praha

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský odmítl, že by jeho tým cokoliv podcenil. „Víme, že hrajeme o titul. Máme zkušenosti z nadstavby a víme, jak ten první zápas rozhoduje. Spíš bych řekl, že jsme se v prvním poločase špatně rozhodovali v defenzivě,“ řekl na tiskové konferenci Trpišovský.

Sešívaní svojí senzační porážkou klesli na druhé místo tabulky o dva body za vedoucí Viktorií Plzeň. Ta si o několik hodin dříve doma poradila se Slováckem a v příštím kole se utká v Edenu právě s mistrovskou Slavií. Pražané, kteří obhajují titul z posledních tří sezon, prohráli počtvrté v tomto ročníku nejvyšší soutěže a nebodovali po pěti kolech.

„Je to ztráta v nadstavbě, nemáme ani bod. Komplikace to je. Tlak je ale furt stejný, my bychom utkání s Plzní stejně museli vyhrát. Samozřejmě bychom do něj vstupovali v lepší pozici, než je teď. Ale ty zápasy musíte zvládat, hrajete o šest bodů. Tlak je stejný, jako by byl ve 29. nebo 30. kole,“ doplnil Trpišovský.

Fanoušci neskrývají zklamání, zkritizovali ale jen některé hráče

Trenér Trpišovský v pozápasovém rozhovoru přiznal, že jeho tým nehrál dobře v defenzivě, s čímž souhlasí také většina fanoušků. Nejvíce jsou z jejich strany kritizováni Taras Kačaraba a David Hovorka, kteří hráli v základu, a Maksym Talovierov, který nastoupil v 84. minutě zápasu. „Když už nastupoval Talovierov tak jsem si říkal, že dneska nebude posvícení. To není hráč, který by zlomil výsledek,“ míní jeden z fanoušků.

Zdroj: ČTK
(zleva) Srdjan Plavšić a Maksym Talovierov na pozápasové děkovačce s fanoušky
Zdroj: ČTK

„Gratulace soupeři. Zasloužené vítězství. Kačaraba na stoperu tragédie. Kolář neudělal vyloženou chybu ale ani nic převratného nepředvedl. I tak budem fandit do poslední minuty posledního kola. Po výhře, po prohře! Vždycky jsme s váma!“ napsal jeden z příznivců pražského celku.

„Naprosto příšerná obrana, jestli bude hrát ještě Kačaraba s Hovorkou, tak na titul můžem zapomenout,“ nebral si servítky jiný fanoušek červenobílých. Ahoj sešívaná rodinko, bída, bída, bída. Dnes to nesedlo klukům vzadu. Jak David tak Taras, to byla hrůza,“ přidal se další.

Fanouškům také vadí chování na hřišti Petera Olayinky, který mnohdy až teatrálně rozhazuje rukami a gestikuluje směrem k rozhodčím. „Doufám, že si to přečte Oli. Když má kapitánskou pásku, víc mluví než hraje, asi by si ji měl vzít někdo jiný,“ míní fanoušek Slavie. Jiní příznivci byli v názorech ostřejší. „Olayinka už by měl radši co nejdřív odejít … zápas od zápasu se akorát umí víc vztekat a to je vše … asi mu ta páska vlezla moc na mozek … na to, jak jsem ho měl rád, tak hrozný zklamání,“ napsal jeden z naštvaných slávistů.

Šlágr mezi aktuálně první Plzní a druhou Slavií se odehraje 1. května od 19:00.

Zdroj: iSport.cz, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...