Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Suverénní Ledecká obhájila zlato! Gratulují politici i známé osobnosti, přejmenování letiště je opět aktuální

Byla opět neuvěřitelná. Ester Ledecká obhájila zlatou olympijskou medaili v paralelním obřím slalomu snowboardistek a získala pro českou výpravu první zlatou medaili. Česká hvězda v Pekingu suverénně ovládla kvalifikaci i vyřazovací boje, ve finále porazila Rakušanku Danielu Ulbingovou. Je tak už trojnásobnou olympijskou vítězkou a na sociálních sítích sklízí poklonu ze všech stran. Nechybí ani koláž od TMBK, který tentokrát sáhl do svého archivu.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Suverenitu česká zimní obojživelnice ukazovala po celý den. Už v kvalifikaci obřího slalomu předvedla dvě bezchybné jízdy, na svahu přitom působila jako neomylný a pořádně svižný robot. V takřka dokonalých výkonech pak pokračovala i v play off až do samotného zisku nejcennějšího kovu.

„Byl to krásný kopec, krásný den. Jsem ráda, že jsem měla vyrovnané jízdy a jezdila konzistentně. Hlavně mě to bavilo, to je nejlepší,“ rozplývala se šťastná šampionka v rozhovoru pro Českou televizi.

„Chci poděkovat celému svému týmu. Já jsem takový dvouhlavý telátko, vím, že je to se mnou někdy komplikovaný,“ smála se Ledecká. „A taky chci poděkovat své mamince, protože za všechno může ona. I když je teď něco jako nehrající kapitán, který zůstal doma, tak má obrovskou zásluhu na tom, že jsem teď tady.“

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Třetím olympijským zlatem Ledecká vyrovnala rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou a oštěpaře Jana Železného. Čtyřikrát na olympiádě vyhrál atlet Emil Zátopek a českou rekordmankou je se sedmi triumfy legendární gymnastka Věra Čáslavská.

Politici na sítích gratulují Ledecké k obhajobě olympijského zlata

Ester Ledecké k dnešní obhajobě olympijského zlata v paralelním obřím slalomu na snowboardu pogratulovali i někteří politici. Blahopřání poslali premiér Petr Fiala i prezident Miloš Zeman skrze svého mluvčího Jiřího Ovčáčka, ale také například bývalý premiér Andrej Babiš. 

„Pan prezident ze srdce blahopřeje Ester Ledecké ke zlaté medaili na olympijských hrách v Číně. Je to krásná zpráva a velká radost pro celou Českou republiku,“ uvedl na twitteru Ovčáček.

„Gratuluji Ester Ledecké k obhajobě zlata v paralelním obřím slalomu na snowboardu! Obhájit vítězství na OH je mimořádný úspěch, děkuji za skvělou reprezentaci ČR,“ napsal premiér Fiala. „Opět suverénní, opět nepřekonatelná. Ohromná gratulace, Ester,“ uvedl jeho předchůdce Babiš.

„Na Ester Ledecké je vidět, že snowboard je pro ni hlavně zábava, kde si jen tak mimochodem dojede pro zlatou olympijskou medaili,“ napsala předsedkyně TOP 09 a Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Gratulaci přidali také například šéf STAN a ministr vnitra Vít Rakušan, lidovecký šéf Marian Jurečka  nebo místopředseda Sněmovny Jan Skopeček.

Gratulují i celebrity, novináři a sportovci

Ke gratulantům se připojily i známé české osobnosti. „She did it. Klidně, precizně. Definice šampionky,“ napsal Libor Bouček. „Gratuluji,“ napsal fotograf Tomáš Třeštík a sdílel fotografii pro kalendář společnosti Sport Invest. Bývalý tenista Radek Štěpánek označil Ledeckou za národní poklad. Kateřina Siniaková uvedla, že je to „neuvěřitelné“ a stejně jako bronzová ze čtyřhry z Ria 2016 Barbora Strýcová přidala několik piktogramů s potleskem.

Hokejová Sparta napsala: „MiSTRyně z hor to opět dokázala! Gratulujeme sparťance Ester Ledecké k dalšímu obrovskému úspěchu!“ Ke gratulantům se přidali také moderátoři O2 TV Sport Petr Svěcený nebo David Sobišek.

Vznikají trefné poznámky i koláže

Známý grafik a satirik Tomáš Břínek alias TMBK ve své koláži opět přejmenoval Letiště Václava Havla Praha. „Výhoda u Ester Ledecké je, že mohu každou zimní olympiádu používat ty samé grafiky,“ komentoval svoji koláž TMBK z olympijských her 2018 a přidal hashtag #bezprace.

Také hokejový novinář Jiří Vítek komentoval úspěch Ledecké trefnou poznámku. „Podívejte se, kolik olympijských medailí máme za poslední roky ze snowboardu a na divoké vodě. Navrhuju, aby to Kotek s Mádlem dali zase dohromady a po filmech Snowboarďáci a Rafťáci natočili taky filmy o hokejistech, krasobruslařích nebo plavcích,“ napsal Vítek na svůj twitterový účet.

Za tři dny čeká obojživelnici Ledeckou další zlatá obhajoba. Tentokrát na lyžích se pokusí navázat na senzační triumf v superobřím slalomu z Pchjongčchangu. „Teď mě čeká přesun do centra sjezdařů. Už cestou v autě budu koukat, jak jeli kluci super-G. A zítra půjdu lyžovat,“ popsala Ledecká svůj náročný program. Budeme držet palce!

Zdroj: iDnes.cz, Sport.aktualne.cz, iSport.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...