Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Tenista Menšík o přehnaném sebevědomí, podpoře od Krejčíkové a Siniakové a setkání s Djokovičem

V Austrálii byl poprvé a už na letišti v Dubaji tušil, že ho čeká nezapomenutelné dobrodružství. I přesto, že jeho dosud největší zápas kariéry neměl šťastný konec, mluvil o jeho bojovnosti celý tenisový svět. Český talent Jakub Menšík se pro Zítřek rozpovídal o vyčerpávajícím závěru finále juniorky na Australian Open, podpoře od českých tenistek i svých vysokých cílech, které na někoho mohou působit příliš sebevědomým dojmem.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

„Když jsem přijel v Melbourne do tenisového areálu, toužil jsem zahrát si finále v Rod Laver Aréně a to se mi splnilo. Jsem šťastný a smutný zároveň, že jsem finále nemohl naplno dohrát, ani si užít závěrečný ceremoniál a následnou tiskovou konferenci,“ zhodnotil své působení na Australian Open juniorský finalista Jakub Menšík.

V klíčovém okamžiku přišly silné křeče

Tenista Jakub Menšík sehrál na turnaji s Američanem Kuzuharou vyrovnané juniorské finále. Po dvou tiebreacích se duel dostal do stavu 6:5 ve třetím setu. V něm českého tenistu postihly silné křeče, po kterých se složil na zem. „Byly to jenom křeče z vyčerpání, protože tam bylo neuvěřitelné vedro a já jsem den předtím navíc dohrával náročný zápas, takže pak už ta únava postupovala dále,“ popsal Menšík své zdravotní problémy.

Televizní záběry, na kterých se český tenista po dvojchybě ve finále juniorky na Australian Open skácel k zemi a svíjel se v křečích vinou vedra a fyzické únavy, obletěly celý svět. „Zpětně jsem se díval na ten poslední game hned další den, jak jsem se vyspal. Pustil jsem si to, protože toho byl plný internet. A když jsem se na to díval, nebylo to nic příjemného. Věděl jsem, jak jsem se na tom kurtu cítil, takže jsem se do té situace dokázal vžít ještě znovu. Už si nepřeju, aby se mi to ještě někdy stalo, protože to nebylo nic příjemného,“ řekl šestnáctiletý talent.

Zdroj: ČTK
Jakub Menšík musel být z kurtu odvezen na vozíku.
Zdroj: ČTK

Vyčerpaný a nesmírně zklamaný Menšík nemohl ani na předávání cen, jelikož na vozíku zamířil do útrob arény Roda Lavera, kde se zotavoval z ukrutně náročného zápasu. „Nejdřív jsem strávil nějakou dobu na lůžku, potom jsem šel na antidoping a na telefon jsem se dostal až tak po čtyřech hodinách, takže jsem hned zavolal mým nejbližším. Povídali jsme si o tom zápase, jak jsem to zvládl a jestli jsem v pořádku. Ujistil jsem všechny, že jsem v pohodě,“ sdělil tenista, kterému doma fandila celá rodina. „Mamka mi zpětně říkala, že to pro ni a tátu nebyl vůbec hezký pohled, když jsem se tam trápil a nemohl jsem se postavit na nohy. Prožívali to ještě hůř než já,“ dodal.  

Podpora od Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové

Menšíkovu bojovnost sledovala ze své lóže také česká tenistka Barbora Krejčíková společně s trenérem Alešem Kartusem. „O Báře jsem předem nevěděl. Dozvěděl jsem se to až po prvním setu, kdy jsem ji uviděl na tribuně. Překvapilo mě to a vyburcovalo mě to k lepšímu výkonu. Je moc pěkné, že mě někdo z České republiky přišel podpořit,“ měl radost tenista. Po nešťastném finálovém závěru ho potěšila i podpora od její deblové parťačky. „Bára mi sice nepsala nic, ale napsala mi Katka Siniaková, takže jsem to bral tak, že to je napsané za obě dvě. Samozřejmě mě to potěšilo a taky jsem jim pogratuloval k vítězství ve čtyřhře.“

Vysoko stanovené cíle

Talentovaný hráč TK Agrofert Prostějov má rozhodně předpoklady dotáhnout to hodně daleko. Aktuálně se nachází na třetím místě juniorského světového žebříčku. A jeho cíl je jasně daný – stát se světovou jedničkou a k tomu ideálně získat dva grandslamové tituly. Chystá se jak na juniorské French Open, tak i na Wimbledon.

Nebojí se však tenista toho, že by ho široká veřejnost vnímala jako přehnaně sebevědomého frajírka? „Na tohle já nehledím, soustředím se spíš sám na sebe. To, že jsem řekl, že chci vyhrát dva grandslamy, bylo moje předsevzetí na začátku roku,“ vysvětlil tenista.

„Budu makat a pokračovat dál, abych se probojoval alespoň do jednoho finále, protože je to pro mě svátek tenisu hrát na takových turnajích, a ještě především finále, takže budu dělat všechno proto, abych dovezl alespoň jeden titul,“ přeje si prostějovský talent, který využívá služby mentálního kouče Dragana Vujoviče. „S mentálním koučem Draganem Vujovičem spolupracuji přes dva a půl roku. Pomáhá mi jak na kurtu, tak mimo něj, takže mu patří jedno velké díky,“ dodal.

Foto: Jan Pořízek
 Jakub Menšík loni zvítězil v tenisové anketě Zlatý kanár v kategorii talent roku.
Foto: Jan Pořízek

Djokovičova deportace je podle něj skandál

Menšíkovým tenisovým vzorem je odjakživa Novak Djokovič, který kvůli svému odmítavému stanovisku k očkování a následným problémům s vízem nemohl hrát a musel Austrálii opustit.

Je to skandál, když jedna z největších legend současnosti a troufám si říct, že i historie, nemohla hrát na turnaji. Nechtěl bych být na jeho místě. Slyšel jsem, že si za to mohl sám, ale já si to nemyslím. Výjimku dostali i ostatní hráči, nejen on. Je to strašný,“ míní český tenista.

Prvnímu hráči světa hrozí zákaz vstupu do Austrálie po dobu tří let. „Být na jeho místě, bojoval bych, a myslím si, že i Novak bude bojovat, protože je to přece jenom jeden z jeho nejoblíbenějších turnajů. Věřím, že příští rok se tam už objeví a bude normálně hrát,“ myslí si Menšík, který svého idola střetl osobně v New Yorku. „Potkal jsem se s ním minulý rok na US Open, kde kolem mě prošel. Akorát jsem se s ním pozdravil,“ prozradil Menšík. „Potkat se se svým vzorem byl nádherný a nepopsatelný pocit. Chtěl bych kráčet v jeho šlépějích. On je vlastně ten, kvůli komu mě ten tenis baví,“ dodal na závěr.

Zdroj: TN.cz, iDnes.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...