Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Sport

Viktoria Plzeň slavila 110 let: speciální hosté, retro dresy i vzpomínka na zesnulého Čišu

Plzeňská Viktoria včera odehrála v rámci oslav 110. výročí klubu výroční utkání. Viktoriáni do něj nastoupili ve speciálních retro dresech, které byly inspirovány klubovou historií. Na fanoušky čekal bohatý doprovodný program i speciální hosté. Na stadionu panovala skvělá atmosféra, a navíc zůstaly všechny tři body doma v Doosan Areně. Přinášíme vám ohlédnutí za celým slavnostním dnem.

Zdroj: FCVP/ Foto: Ladislav Nussbauer
Zdroj: FCVP/ Foto: Ladislav Nussbauer

Výroční utkání odehrála Viktoria Plzeň v rámci 8. ligového kola v Doosan Areně proti Českým Budějovicím. Viktoriáni sice nejprve prohrávali 0:1, ale po trefách Radima Řezníka a Lukáše Hejdy otočili stav utkání na konečných 2:1. Dva nejdéle sloužící hráči v A týmu FCVP tak pojistili týmu 1. místo v tabulce. Zároveň je nutné podotknout, že tři body zůstaly doma i díky dvěma perfektním zákrokům plzeňského brankáře Jindřicha Staňka v závěru zápasu.

„První poločas jsme hráli hodně špatně, Dynamo mělo navrch. Nevím přesně, čím to bylo, možná nervozitou z oslav. Každopádně Dynamo bylo i v druhém poločase více aktivní a dostalo se do vedení. Jsem ale rád za reakci našich kluků a za otočení zápasu. Já tam jsem od toho, abych v kritických momentech byl tam, kde mám být. A tak to dneska bylo. Super vítězství a super 3 body. Krásná oslava výročí klubu,“ řekl Staněk po utkání našemu portálu.

Zdroj: FCVP/ Foto: Ladislav Nussbauer
Jindřich Staněk
Zdroj: FCVP/ Foto: Ladislav Nussbauer

Samotnému výkopu zápasu předcházely dvě slavnostní vystoupení. Původní klubovou hymnu Ať stále vítězí Viktoria zazpíval přímo na trávníku její autor Milan Čechura, těsně před výkopem pak zazněla státní hymna v podání operní pěvkyně a sopranistky Evy Urbanové, jež přijala pozvání klubu. „Je to pro nás velkou ctí, hymna v podání paní Urbanové orámuje slavnostní ráz celého zápasu,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Zdroj: FCVP/ Foto: Martin Skála
Eva Urbanová
Zdroj: FCVP/ Foto: Martin Skála

Viktoriáni nastoupili do utkání ve speciálních retro dresech, v nichž v minulosti nastoupili i jejich předchůdci. „Červená trika, světle modré trenky a černé stulpny. V takových barvách nastoupili naši předchůdci v roce 1911 ke svému vůbec prvnímu utkání. Je pro nás ctí, že v těchto barvách odehrajeme i výroční zápas,“ představil výroční dres na tiskové konferenci obchodně-marketingový ředitel klubu Jaromír Hamouz. Pro představení dresů vznikla i speciální fotografie, která zobrazuje hráče a trenéry současného kádru ve stejné kompozice jako byla původní týmová fotografie právě z roku 1911.

Zdroj: Archiv FC Viktorie Plzeň
Zdroj: Archiv FC Viktorie Plzeň

Pro fanoušky byl přichystán i bohatý doprovodný program v okolí stadionu, který startoval již v 15:00. K dispozici byla například pivní zahrádka Gambrinus, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet školu čepování piva či soutěžit o zbrusu nové výroční plechovky piva Gambrinus, na kterých jsou vyobrazeny 4 největší momenty klubové historie tak, jak si je ve velké anketě zvolili samotní fanoušci. Čtyři největší momenty klubové historie byly navíc zobrazeny i na plášti Doosan Areny.

O tom, jaké má Viktorka fanoušky, svědčí nejen to, že o nejlepších okamžicích historie rozhodlo více než 15 tisíc jejich hlasů, ale taky to, že jako nejvýznamnější označili mezi všemi hvězdnými pohárovými zápasy titul pro Mariána Čišovského. Věřím, že se tyto plechovky stanou ceněnou připomínkou slavných okamžiků historie Viktorky pro mnoho fanoušků,“ řekl Ladislav Kolář, sponzoringový manažer Plzeňského prazdroje.

Zdroj: FCVP/ Foto: Jan Kubíček
Zdroj: FCVP/ Foto: Jan Kubíček

Ve velké fanzóně pak čekaly na všechny příchozí fotbalové atrakce – bublinový fotbal, obří fotbalové šipky či dětská střelnice a fotbalová školička pod vedením mládežnických trenérů FCVP. V rámci fanzóny proběhly autogramiády legend a bývalých hráčů i trenérů klubu. Mezi hosty nechyběli Miloš Paul, Karel Krejčí, Pavel Fořt, Patrik Ježek, Ivan Bican, Robert Vágner, Daniel Kolář, Roman Pavlík, Zdeněk Michálek nebo František Plass. Kdo chtěl, mohl také napsat Viktorii na tabuli červeným nebo modrým fixem přání k narozeninám.

Zdroj: FCVP/ Foto: Ladislav Nussbauer
Zdroj: FCVP/ Foto: Ladislav Nussbauer

Zajímavostí pro malé i velké fanoušky byla i prohlídka hasičských vozů, ukázka první pomoci v podání plzeňských záchranářů či ukázkové stanoviště policie. Věříme, že si všichni přítomní diváci odnesli ze včerejšího výročního utkání nezapomenutelný zážitek, a také my přejeme Viktorii vše nejlepší a do budoucna hodně úspěchů.

Zdroj: FCVP/ Foto: Ladislav Nussbauer
Zdroj: FCVP/ Foto: Ladislav Nussbauer

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Vrabci na střeše si o tom štěbetali už dlouho, ale ani jeden z nich vztah zatím oficiálně nepotvrdil. Po zhlédnutí 11. epizody reality show...