Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Vydělávají desítky milionů ročně: Tohle je 10 nejlépe placených sportovců za rok 2022

Běžným smrtelníkům se o takových sumách ani nesní! Úspěšní sportovci si obecně vydělávají neuvěřitelnou sumu peněz. Kdo z nich měl za uplynulý rok největší výplatu? Dnešní sportovní hvězdy jsou ale mnohem víc než „jen“ sportovci. Díky sociálním sítím, televizním reklamám a sponzorům si dokážou přivydělat další balík peněz, který je kolikrát větší než jejich příjem za odvedené sportovní výkony.

Zdroj: Salma Bashir Motiwala / Shutterstock.com
Zdroj: Salma Bashir Motiwala / Shutterstock.com

1. Lionel Messi

Největší balík peněz si vydělal za rok 2022 argentinský fotbalista a hráč PSG Lionel Messi. Čerstvý mistr světa dosáhl výdělku v hodnotě 130 milionů dolarů. Z toho až 75 000 000 bylo za účinkování na hřišti. Zbývajících 55 milionů si připsal za partnerské smlouvy s více známými firmami jako například Adidas či Pepsi.

2. LeBron James

Za argentinskou fotbalovou superstar následuje hvězdný basketbalista LeBron James přezdívaný King James, který působí v týmu Los Angeles Lakers. Americký basketbalista si za rok 2022 vydělal něco přes 121 milionů dolarů, z čehož až 80 milionů činí spolupráce. 

3. Cristiano Ronaldo

Na třetím místě v žebříčku se umístil Cristiano Ronaldo. Přestože je portugalský útočník bez klubu, vydělal za uplynulý rok 115 000 000 dolarů, z nichž zhruba polovinu za práci na hřišti. Ronaldo má například doživotní kontrakt se společností Nike a na Instagramu ho sleduje 525 milionů lidí, což z něj dělá nejsledovanějšího člověka planety.

4. Neymar

Na čtvrtém místě je opět hráč ze zelených trávníků. Fotbalista PSG Neymar obdržel v roce 2022 na účet 95 milionů dolarů. Jeho plat byl přitom podobný jako ten Messiho (70 milionů). Za partnerské spolupráce brazilský útočník dostal přibližně 25 000 000 dolarů.

5. Stephen Curry

Pátým nejlépe vydělávajícím sportovcem za rok 2022 se stal Stephen Curry. Americký basketbalista si připsal na účet celkem 92,8 milionu. Z toho podobně jako u Ronaldovi polovina byla za spolupodílení se na marketingu společností. 

6. Kevin Durant

Curryho soupeř z NBA Kevin Durant se umístil hned pod ním. Basketbalista Brooklynu vydělal v uplynulém roce 92 100 000 dolarů.

7. Roger Federer

Roger Federer sice toho moc za tuto sezónu neodehrál, nicméně v tomto žebříčku ho stále najdeme na sedmé příčce. Sice sportovní činnost nezískal ani milion, na základě partnerských smluv mu na účet přišlo 90 000 000 dolarů. Celkově jeho příjmy byly 90,7 milionů. Jednačtyřicetiletý rodák z Basileje po těžkém rozhodování se rozhodl ukončit kariéru, ve které získal všechno, co se dalo.

Zdroj: action sports / Shutterstock.com
Roger Feder má na kontě celkem 103 titulů a také dvě olympijské medaile.
Zdroj: action sports / Shutterstock.com

8. Canelo Alvaréz

Mexický boxer Canelo Alvaréz si vydělal v roce 2022 90 milionů dolarů, přičemž mimo ring získal jen 5 000 000. 

9. Tom Brady

Své zastoupení v žebříčku má také americký fotbal. 45letý Tom Brady získal v uplynulém roce 83,9 milionů. Láska k americkému fotbalu ho však stála rozvod s bývalou topmodelkou Gisele Bündchen, která trvala na tom, že Brady půjde do sportovního důchodu a bude se věnovat rodině. Ikona amerického fotbalu navíc uzavřela partnerství s kryptoměnovou burzou FTX a zároveň spustila Autograph, vlastní platformu NFT.

10. Giannis Antetokounmpo

Na desátém místě v žebříčku se nachází řecký profesionální basketbalista Giannis Antetokounmpo, jenž aktuálně obléká dres Milwaukee Bucks. Jeho výplata činila 80 900 000 dolarů.

Zdroj: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Giannis Antetokounmpo v roce 2016
Zdroj: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Zdroj: Nový čas, TASR/AP, Forbes

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...