Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Vyhoštěný expřítel Bagárové se brání: Podnikl rázný krok. Dočká se zápasník setkání s dcerkou?

Brání se všemi možnými prostředky! MMA zápasník, bývalý přítel osmadvacetileté zpěvačky Moniky Bagárové a otec její dvouleté dcerky Rumie Makhmud Muradov přišel o víza. Česká republika, kterou dvaatřicetiletý sportovec zastupoval dlouhá léta, ho totiž považuje za nebezpečného. Dnes bojuje o návrat i pomocí žaloby, kterou podal k Nejvyššímu soudu.

Zdroj: Se souhlasem Markhmuda Muradova
Zdroj: Se souhlasem Markhmuda Muradova

Muradov je MMA zápasník, který kromě rodného Uzbekistánu zastupoval také Českou republiku. Po jeho dlouhodobém působení v Česku mu však nedávno ministerstvo zrušilo víza a on musel zemi opustit, neboť je údajně nebezpečný pro Českou republiku a veřejnost. „Zákon jsem nikdy neporušil. Ani žádné kontakty s mafií nebo teroristy jsem nikdy neměl,“ řekl pro Aha.cz sportovec, který to nehodlá nechat jen tak.

Své fanoušky ujistil, že se brzy vrátí

„Zdravím vás všechny z Uzbekistánu do Česka. Chtěl bych vám říct, že moc děkuji za vaše zprávy a podporu. Chodí mi opravdu hodně zpráv s podporou. Určitě o mě nepřijdete a za chvíli se vrátím a dál budou pokračovat tréninky v Praze v MMA Monster. Ještě jednou moc děkuju, za chvíli se vrátím a jedeme dál,“ vzkázal Muradov na svém instagramovém profilu s úsměvem na tváři, takže se zdá, že je to na dobré cestě.

Přes jedenáct let v Česku bydlel, pronajal si dům, ve kterém žil s přítelkyní Monikou Bagárovou a posléze i s dcerou Ruminkou. Teď sem nesmí ani na krok. Sám Muradov přitom tvrdí, že nikdo neměl sebemenší motiv mu zakázat do České republiky vstoupit. Muradov je s dcerou v každodenním kontaktu alespoň přes video hovory. Důvody, proč byl vyhodnocen jako nebezpečný pro Českou republiku, zatím nejsou známé. Sám by rád znal vysvětlení.

Zdroj: Se souhlasem Makhmuda Muradova

Perou se o něho ostatní státy

Ještě nechce být konkrétní, každopádně se zdá, že brzy požadované vízum obdrží od jiného státu, a v tu chvíli by mohl opět zavítat i do milované Prahy. Za svou dcerou, kamarády a do Monster Gymu, kde se jako zápasník jedenáct let formoval. „Myslím, že ostatní státy mě podpoří a vždycky rády přijmou než ten stát, který mi prostě bez důvodu neprodloužil vízum. Požádal jsem víc zemí a ony mě přijaly. A řekli mi tam, že s radostí mi dají vízum, podali jsme žalobu k Nejvyššímu soudu, čekáme na odvolání. Musíme vyhrát, protože Česká republika, a to vím stoprocentně, neměla jediný důvod udělat to, co udělala. Velice děkuji za vaše zprávy a podporu. A určitě o mě nepřijdete, za chvilku se vrátím a budu dál pokračovat s tréninky v Praze,“ dodal Muradov, a má tak pocit, že se jedná o cílený útok. V minulosti se mluvilo o tom, že o Muradova mělo zájem Slovensko, které mu nabízelo občanství.

Nakonec ještě upřesnil, že nemůže ani do Francie, kde měl v brzké době mít zápas. „Budu zápasit v Abú Zabí, ve Francii mi zápas zrušili, nemám totiž vízum do Evropy, protože mi ho Česko zrušilo. Ani nevím proč. Že jsem prý nebezpečný pro republiku a veřejnost. Nechápu, odkud to vzali. Takže tak. Musel jsem opustit Prahu, Česko, kde jsem žil jedenáct let. Nic jsem neporušil, žádný zákon, nic. Prostě nic, ale co můžu dělat. Takový je život. To je důvod, proč jsem nezvedal v posledním zápase Českou vlajku nebo v Abú Zabí. Tam ani nejde mít dvě vlajky. Ale jak říkám, česká vlajka by znamenala reprezentaci státu, který mě nerespektuje. Mám rád lidi v Česku, miluju je. Mám v Česku dceru, kamarády, všechno. Ale to, jak se zachovala Česká republika… Bohužel už nikdy nebudu mít v zápase českou vlajku. Říkám to, jak to je.“ Podle Ministerstva vnitra České republiky bylo důvodem pro zrušení povolení k dlouhodobému pobytu riziko ohrožení bezpečnosti státu nebo veřejného pořádku.

Zdroje: čas.sk, sport.cz, AHA

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...